توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
اصلاح هر کیلومتر خط آبرسانی دو میلیارد ریال هزینه دارد
سه شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۱۲
کارشناس شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: اصلاح و بازسازی هر کیلومتر خط آبرسانی شهری یک تا دو میلیارد ریال هزینه دارد.
به گزارش عرش نیوز؛به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان شمالی، 'محمود رضایی نیا' روز سه شنبه در نشست 'کمیته آب بدون درآمد' در بجنورد گفت: این میزان هزینه بستگی به قطر لوله ها دارد ولی دقت در طراحی و اجرای پروژه های آبرسانی و همچنین دید بلند مدت داشتن به هنگام اجرای پروژه ها هزینه ها را کاهش می دهد.

وی هدف اولیه تشکیل کمیته آب بدون درآمد را کاهش هدر رفت آب و افزایش درآمد شرکت دانست و گفت: ولی این امر به علت خشکسالی و کاهش منابع آبی محقق نشده است.

رضایی نیا چالش های موجود در حوزه آب بدون درآمد را کمبود اعتبارات، نیروی انسانی، مشاوران و پیمانکاران متخصص و همچنین واگذار نکردن امور به بخش خصوصی و تقویت نکردن تولید کنندگان در امر تجهیزات عنوان کرد.

وی افزود : در سال 74 تا 78 عوامل ایجاد کننده آب بدون درآمد به صورت آزمایشی در شهرهای تهران، تبریز، اهواز و بوشهر با نقطه نظرات بانک جهانی پیگیری شد.

کارشناس دفتر 'آب بدون درآمد' شرکت مهندسی آبفای کشور با اشاره به تشکیل پست سازمانی در گام دوم در سال های 78 تا 79 گفت: با تحقق آن، این دفاتر زیر نظر معاونت بهره برداری قرار گرفت که متعاقبا دوره های آموزشی برگزار و بعد از آن کمیته های آب بدون درآمد تشکیل شد.

وی همچنین اظهار کرد: در گام بعدی توازن آب طبق توصیه بانک جهانی مطرح شده که طی آن هدر رفت واقعی و ظاهری آب باشد مشخص می شد.

رضایی نیا گفت: هم اکنون 60 شهر به صورت ازمایشی در زمینه عوامل ایجاد کننده آب بدون درآمد در نظر گرفته شده است.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 318176