توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون رئیس‌جمهور:
توان‌افزایی روستائیان در صدر امور قرار گیرد
دوشنبه ۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۱۳
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس‌جمهور با بیان اینکه باید با ایجاد زمینه‌های رفاهی در ابعاد مختلف مانع از مهاجرت روستائیان به شهر شد، گفت: توان‌افزایی روستائیان باید در صدر امور همگان قرار گیرد.
به گزارش عرش نیوز؛ابوالفضل رضوی در همایش توسعه و مشارکت‌های اقتصادی روستائیان استان البرز که پیش از ظهر امروز در محل سالن شهدای دولت استانداری با حضور استاندار، فرمانداران و مدیران دستگاه‌های اجرایی البرز برگزار شد، اظهار داشت:‌ توان‌افزایی روستائیان باید سرلوحه و در صدر امور همگان قرار گیرد.

وی با تأکید بر اینکه باید جاذبه ماندن در روستاها افزایش پیدا کند، افزود: با ایجاد فضای کسب و کار ماندگاری در روستاها افزایش و از مهاجرت به شهرها کاسته می‌شود.

معاون رئیس‌جمهور با اشاره به لزوم اعتمادسازی بین مردم و دولت بیان کرد: یکی از مشکلات نمایندگان شورا این است که بیان‌کننده نیاز مردم به مسئولان کشوری هستند و کمتر جلب مشارکت اقتصادی مردم را در دستور کار  قرار می‌دهند.

رضوی با اشاره به فرمایشات امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه مردم و مستضعفان را در فعالیت‌های اقتصادی وارد کنیم، خاطرنشان کرد: برای تحقق این امر کیفیت کار بیش از کمیت حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه یکی از راهکارهای فعال‌سازی اقتصاد کشور لزوم مشارکت مردمی است، تصریح کرد: نباید پول‌های خرد و سرمایه‌های انسانی و محلی را نادیده گرفت.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: امروزه معدل هر خانوار روستایی با معدل یک فرد تحصیلکرده دانشگاهی برابری می‌کند.

رضوی با تأکید بر اینکه باید شناسایی نیروها و سرمایه‌های انسانی در روستاها توسط شوراها صورت گیرد، اظهار داشت: باید با جمع‌آوری پول‌های خرد مردم آنها را همانند حضور در عرصه‌های سیاسی وارد عرصه‌های اقتصادی کشور نیز کنیم.

وی با بیان اینکه حضور مردم در عرصه سیاسی کشور همانند انتخابات و راهپیمایی‌ها تحقق پذیرفته تأکید کرد زیاده‌خواهی و انحصارطلبی برخی سبب شده مردم وارد عرصه اقتصادی کشور نشوند.

معاون رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه فراهم کردن حضور مردم در عرصه‌های اقتصادی سخت اما نتیجه کار شیرین است، گفت: حضور پر رنگ مردم روستا و عشایر در انتخابات بیانگر این است که این قشر از جامعه از شهرنشینان هوشمندانه‌تر برخورد می‌کنند.

رضوی با اشاره به آیین‌نامه اجرایی ماده 194 بیان کرد: در مواد مختلف این آیین‌نامه ارائه انواع تسهیلات ارزان‌قیمت، لزوم حمایت جهاد کشاورزی و صنعت و معدن از این قشر، همچنین اعطای کمک‌های فنی و اعتباری لحاظ شده است.

وی با بیان اینکه هر استانی مؤظف است بسته توسعه روستایی را برای خود تهیه کند، گفت: نادیده گرفتن طرح‌های عمرانی در دستور کار ما نیست اما درصدد هستیم با توان‌افزایی، توانمندسازی اقتصادی روستائیان و بی‌نیاز کردن آنها مانع مهاجرت از روستا به شهر شویم.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: فلسفه ما بر اساس مشارکت اقتصاد مردم است که تحقق این امر مستلزم همکاری و همیاری همه‌جانبه ارگان‌ها و دستگا‌ه‌های مختلف اجرایی است.

رضوی با اشاره به لزوم ورود مردم به فعالیت‌های اقتصادی کشور بیان کرد: در راستای توسعه مشارکت مردم در ابعاد و زمینه‌های مختلف اقدامات خوبی صورت گرفته است.

وی اظهار داشت: دولت برای حمایت از مشارکت مردمی در اقتصاد کشور در قبال 25 درصد آورده مردم و تأمین 75 درصد دیگر تنها با گرفتن کارمزد 4 درصد زمینه تحقق این امر را فراهم کرده است.

معاون رئیس‌جمهور با بیان اینکه اشتغال پایدار سبب ایجاد جامعه پایدار می‌شود، تصریح کرد: افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی و بهزیستی می‌توانند با 20 درصد آورده خود در این طرح مشارکتی شرکت داشته باشند.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 348074