توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان البرز خبر داد
مشارکت فعال البرزی‌ها در طرح خلاقان برتر کتاب کشور
سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۵۰
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی البرز از مشارکت فعال مردم این استان در طرح کشوری خلاقان برتر کتاب خبر داد.

به گزارش عرش نیوز،رمضانعلی محسنی اظهار داشت: یکی از مهمترین پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های فرهنگی استان البرز، بهره‌مندی از نسل جوان تحصیل‌ کرده و دانشگاهی است.

وی تصریح کرد: استان البرز با وجود کاستی‌ها و کمبودهایی که در حوزه کتابخوانی دارد، به دلیل اینکه یک استان دانشگاهی است، ظرفیت‌های مهمی در این حوزه دارد.

این مسئول فرهنگی ادامه داد: خوشبختانه مردم البرز به ویژه نسل جوان، دانش‌آموزان، دانشجویان و دانشگاهیان استان در طرح‌های فرهنگی که با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی اجرا می‌شود، مشارکت خوبی دارند.

محسنی گفت: به عنوان نمونه در طرح ملی و کشوری خلاقان برتر کتاب جوانان البرزی حضوری موثر و جدی داشته و این امر نشان دهنده جایگاه علمی این استان در سطح کشور است.

وی با اشاره به مراحل اجرای این طرح اظهار داشت: در ابتدا دی ماه سال گذشته فراخوان طرح ملی خلاقان برتر کتاب انجام شد و بر اساس اعلام برگزار کنندگان، بیش از یک هزار و 400 طرح به دبیرخانه ارائه شده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز افزود: پس از ارزیابی علمی طرح‌های ارائه شده، در نهایت 118 طرح برای حضور در مرحله نهایی انتخاب شدند که از  این میان 15 طرح متعلق به جوانان البرز است.

محسنی اظهار امیدواری کرد: با توجه به کیفیت علمی این طرح‌ها، به طور قطع طرح‌های ارائه شده از سوی البرزی‌ها در میان برگزیدگان نهایی نیز حضور خواهند داشت.

وی در پایان گفت: امیدواریم روند فعلی در نهایت به توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی در استان البرز منجر شده و بتوانیم فاصله‌ای که در این حوزه با استانداردهای جهانی داریم را کاهش دهیم./فارس

کد مطلب: 268172