توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
شورا و شهرداری برای سرمایه گذاران مشکل ایجاد نکنند
دوشنبه ۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۴۵
شیراز – استاندار فارس گفت: شورا و شهرداری برای سرمایه گذاران مشکل ایجاد نکنند.
به گزارش عرش نیوز: محمد احمدی عصر دوشنبه با حضور در صحن علنی شورای شهر شیراز با اشاره به اینکه ترس من در بحث جذب سرمایه گذار سنگ اندازی شورا و شهرداری است، تاکید کرد: قول روز اول من برای حضور در استان فارس تلاش برای جذب سرمایه گذاران بود و امروز هم به پای قولی که داده ایستاده ام.

وی تصریح کرد: هیچ سرمایه گذاری نیست که کار در شیراز را انتخاب نکند اما ترس من از شورا و شهرداری است که در مسیر سرمایه گذاری سنگ اندازی کند.

استاندار فارس با بیان اینکه برخی دلشان نمی خواهد که شیراز توسعه داشته باشد، گفت: بحث برج های دوقلو که مطرح شد برای من جای تعجب داشت که در برخی از شهرهای کشور و دنیا برج های ۱۰۰ قلو می سازند اما در شیراز گروهی برای ساختن این برج با مشکلات مختلفی مواجه شدند.

احمدی ادامه داد: بحث ۵۷ هکتاری نیز برای ما مورد تاکید است زیرا باید بافت قدیمی و تاریخی شیراز را پاک و توسعه یافته نگه داشت زیرا اگر قرار است توریست و گردشگری برای دیدن شیراز بیاید باید اینگونه فضا های اطراف حرم مطهر را پاک و خالی از معتادین نگه داشت.

وی افزود: اکثر این معتادین از استانهای دیگر به شیراز آمده اند که در سال جاری و با نزدیک شدن به ایام نوروز نیز متکدیان غیر فارسی را به استانهای خود بر خواهیم گرداند.

استاندار فارس در ادامه سخنان خود با بیان اینکه وضعیت استادیوم میانرود مشخص شود، گفت: بودجه سال ۹۴ برای این ورزشگاه شش میلیارد تومان است در حالیکه نیاز برای اتمام این پروژه ۱۷ میلیارد تومان است.

احمدی تصریح کرد: بارها اعلام کرده ایم که شهرداری اگر در توان دارد این پروژه را در اختیار بگیرد.

وی با اشاره به وضعیت کمربندی شیراز نیز گفت: این کمربندی تبدیل به یک خیابان داخل شهر شده بنا بر این باید به شهرداری واگذار شود و احداث کمربندی جدید نیز نیاز به اعتبار زیاد دارد که باید نمایندگان مجلس وارد بحث شوند.

استاندار فارس با بیان اینکه باید برای توسعه استان فارس از تمامی ظرفیت ها استفاده شود، گفت: در مباحث فرهنگی باید از تمامی ظرفیت ها استفاده شود که در این میان حوزه ها باید دارای جایگاه والایی باشد که متاسفانه در موارد خاص نیز روحانی از دیگر استانها می آوریم.

منبع: مهر
کد مطلب: 345879