توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رییس پلیس پیشگیری از وقوع جرم:
70درصد پرونده ها در بخش مشاوره نیروی انتظامی منجر به سازش شد
يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۲۳
رییس پلیس پیشگیری از وقوع جرم نیروی انتظامی گفت: با راه اندازی دوایر مددکاری و مشاوره در پاسگاه ها و کلانتری های کشور، 70 درصد پرونده های رسیده به این بخش منجر به صلح و سازش شده است.
به گزارش عرش نیوز؛سرتیپ دوم ستاد پاسدار 'تقی مهری' روز یکشنبه در جمع خبرنگاران در گرگان افزود: بخش مشاوره علاوه بر این در سطح فرماندهی انتظامی استان ها و شهرستان ها نیز راه اندازی شده و تلاش همکاران در جهت مرتفع نمودن مشکلات و آسیب ها خواهد بود.

وی با یادآوری فعالیت کارکنان دانش آموخته لیسانس، فوق لیسانس و حتی دکترا در دوایرمشاوره و مددکاری، اظهار کرد: در مرحله اول سعی در انجام مشاوره به صورت حضوری بوده، اما در برخی موارد به صورت تلفنی نیز به مردم پاسخ داده می شود و تمامی اقدامات به صورت رایگان است.

سرتیپ دوم ستاد مهری با تاکید بر مشارکت بیشتر مردم در پیشگیری از آسیب های اجتماعی، ادامه داد: از برنامه های مهم و اولویت دار ناجا، مشارکت مردم در حوزه های مختلف و از جمله بخش پیشگیری از آسیب های اجتماعی می باشد.

وی همچنین گفت: با توجه به وجود برخی آسیب ها در جامعه که منجر به جرم می شود، با مشارکت مردم و اقدامات پلیس، از سال 1380 معاونت اجتماعی در ناجا تشکیل و بحث آموزش و اطلاع رسانی بمنظور پیشگیری از وقوع جرم در دستور کار آن گرفت.

رییس پلیس پیشگیری از وقوع جرم ناجا افزود: حضور فرماندهان و روسای کلانتری ها و پاسگاه ها در محلات، مدارس، دانشگاه ها و حسینیه ها از دیگر برنامه ها به منظور آموزش همگانی در بخش پیشگیری از وقوع جرم می باشد.

وی با تاکید بر اهمیت مساله آسیب های اجتماعی ، گفت: رفع این مشکل همچون مساله امنیت جامعه، نیازمند مدیریت و برنامه ریزی می باشد.

رییس پلیس پیشگیری از وقوع جرم ناجا در ادامه از اجرای طرح 'امنیت محله محور' در کشور خبر داد و گفت: این طرح با مشارکت دستگاه های مختلف و مرتبط اجرا می شود.

وی افزود: براساس این طرح، فرمانده و یا رییس ایستگاه، پاسگاه و یا کلانتری ناجا با هماهنگی فرماندهی شهرستان و یا استان در مساجد و محلات مختلف حضور یافته و اولویت های انتظامی بررسی و تصمیمات لازم اخذ می شود.

سردار مهری اضافه کرد: در مجموع از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه، میزان ورودی پرونده ها به پاسگاه ها و کلانتری ها 19 درصد کاهش داشته که در این بخش جرایم مربوط به سرقت به نسبت مدت مشابه کاهش هفت درصدی را نشان می دهد.

وی در پایان گلستان را از امن ترین استان های کشور بیان کرد که شرایط مطلوب و خوبی دارد و از سوی دیگر جرایم خشن به ندرت در آن مشاهده می شود.


منبع:ایرنا
کد مطلب: 359577