توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
روحانیان در روستاهای استان مرکزی سوادآموزی را ترویج دهند
يکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۰۹
استاندار مرکزی گفت: در حال انجام رایزنی‌هایی با سازمان تبلیغات اسلامی استان هستیم که بتوانیم از طریق روحانیانی که به روستاها به منظور ارائه مسائل دینی اعزام می‌شوند بتوانند ساعاتی را نیز به تبلیغات و ترویج سوادآموزی بپردازند.
به گزارش عرش نیوز؛محمدحسین مقیمی صبح امروز در جلسه شورای پشتیبانی نهضت سوادآموزی با اشاره به اهمیت سوادآموزی در کشور اظهار داشت: توجه به نهضت سوادآموزی در لیست وظائف نخست و با ارزش محسوب می‌شود و باید در این زمینه به صورت جدی کار شود.

وی افزود: همان‌طورکه در آموزه‌های دینی هم سفارش شده باسواد کردن حتی 1 نفر از افراد جامعه سبب فراهم آوردن دستاوردهای معنوی فراوانی را به همراه دارد.

استاندار مرکزی تصریح کرد: درواقع وجود افراد بی‌سواد زیبنده جامعه اسلامی که توانسته در مسائل و موضوعات علمی به خوبی بدرخشد نیست.

مقیمی با اشاره به استفاده از ظرفیت تبلیغات گفت: در بیشتر اوقات مشاهده می‌کنیم که تبلیغات تا میزان بسیار زیادی توانسته در گرایش مردم به موضوع و یا کالایی تاثیرگذار باشد.

وی افزود: ما می‌توانیم با همکاری صداوسیما و ظرفیت موجود درآنها در راستای تبلیغ سوادآموزی و گرایش افراد بی‌سواد به سوادآموزی و فراگیری علم و دانش حرکت کنیم.

استاندار مرکزی تصریح کرد: شوراها نیز در این راستا بسیار تاثیرگذار بوده و با به کارگیری از ظرفیت‌های آنان می‌توانیم اقدامات مطلوبی را در این زمینه انجام دهیم.

مقیمی با اشاره به شاخص‌های توسعه یافتگی گفت: یکی از شاخص‌های مهم در توسعه یافتگی کشور نداشتن بی‌سواد در جامعه است و اگر بخواهیم توسعه‌یافتگی را برای کشور ثبت کنیم باید به نهضت سوادآموزی توجه  ویژه‌ای داشته باشیم.

وی افزود: افزود: صداو سما نیز می‌تواند با انجام برنامه‌ریزی‌هایی زمانی را در لیست پخش برنامه‌های خود به سوادآموزی و آموزش علم و دانش برای افراد بی‌سواد اختصاص دهد.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 339678