توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل پایانه های خوزستان: بارانداز مرز چذابه باید برداشته شود
چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۱
مدیرکل حمل و نقل و پایانه های خوزستان از ارائه طرحی برای برداشته شدن بارانداز در مرز چذابه خبر داد و گفت: باید ترانزیت کالا به صورت یکسره از طریق این مرز انجام شود.
به گزارش عرش نیوز؛' مسعود مصدقی' افزود: استان خوزستان صادر کننده کالا به کشور عراق است و هیچ کالایی از عراق وارد این استان نمی شود.

وی گفت: در همین ارتباط پیشنهاد شده تا کامیون هایی که از خوزستان به عراق کالا حمل می کنند در بارانداز پایانه مرزی چذابه کالای خود را تخلیه نکنند، بلکه این کالا ها را در مقصد خود در کشور عراق اقدام به تخلیه کنند.

مصدقی افزود: این کار باعث می شود تا از هدر رفت هزینه در پایانه مرزی چذابه جلوگیری شود.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های خوزستان گفت: مشکلاتی برای پذیرفتن این پیشنهاد از سوی کشور عراق و نیز در خوزستان وجود دارد.

وی افزود: مسوولان استانی معتقدند با برداشتن بارانداز نیروهایی که در مرز چذابه مشغول به کار هستند بیکار می شوند این در حالی است که بیشتر افرادی که در آن محل کار می کنند امنیت کاری و جانی ندارند.

مصدقی گفت: برخی از افرادی که در پایانه مرزی چذابه مشغول به کار هستند کودک هستند و حتی چند کودک در این پایانه به زیر چرخ های کامیون رفته و کشته شده اند.

وی افزود: برای حل این مشکل می توان بازارچه ای در مرز ایجاد کرد و این افراد در آن بازارچه مشغول به کار شوند.

مصدقی گفت: این مشکل باید به طور اساسی پیگیری شود تا مشکلات پایانه مرزی چذابه حل شود.*14 هزارکیلومتر راه در خوزستان وجود دارد

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های خوزستان بیان گفت: تنوع در نوع حمل و نقل در خوزستان، باعث شده که این استان در بخش حمل و نقل در کشور سرآمد شود.

مصدقی افزود: سالانه حدود 40 میلیون تن کالا از طریق راه های خوزستان جابجا می شود، که حدود سه میلیون تن آن از دو مرز مهم تجاری چذابه و شلمچه در خوزستان صورت می گیرد.

وی گفت: بندر امام خمینی (ره) در خوزستان نیز به عنوان یک درگاه تجاری مهم برای کشور است که سالانه 40 درصد کالای خاص و اساسی ایران از این بندر جابجا می شود.

وی افزود: این مسیرها و مرزها یک منبع ارزی ارزشمند برای استان خوزستان هستند.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 344078