توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
کمیته نظارت عالی بر ساخت و سازها در قزوین تشکیل شد
دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۱۹
مدیر مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان قزوین گفت: در راستای رعایت استاندارهای ساختمانی و رعایت مقررات ملی ساختمان، کمیته نظارت عالی بر ساخت و سازها در قزوین تشکیل شد.
به گزارش عرش نیوز؛علی‌محمد پورکریم اظهار داشت: نوسازی و مقاوم‌سازی بافت‌های فرسوده و اعطای تسهیلات برای خرید و یا ساخت ساختمان از جمله اقدامات اساسی و پایه‌ای دولت و وزارت راه و شهرسازی برای تسهیل در امر خانه‌دار شدن شهروندان است.

وی افزود: با توجه به شرایط ویژه و اهمیت حفظ و حراست بناهای تاریخی در استان، موضوع مقاوم‌سازی بناهای تاریخی و ساخت ساختمان براساس اصول و ضوابط ملی ساختمان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار و در راستای تحقق اهداف تعیین شده در زمینه حفظ و حراست بناهای تاریخی، به مشارکت و همکاری با دستگاه‌های اجرایی نیاز است.

مدیر مسکن و ساختمان راه و شهرسازی استان قزوین گفت: در راستای رعایت استانداردها و تابعیت از مقررات ملی ساختمان که توسط وزارت راه و شهرسازی به تصویب رسیده است، کمیته نظارت بر ساخت‌وسازها در استان تشکیل شده و در کنار مهندسان ناظر ساختمان، بر رعایت اصول استانداردی در ساختمان نظارت می‌کنند.

پورکریم بیان کرد: تسهیلات ویژه ساختمانی از 250 میلیون ریال به 300 میلیئن ریال افزایش یافته ولی این تسهیلات به تمام پروژه‌های ساختمانی تعلق نمی‌گیرد بلکه به پروژه‌هایی با درصد پیشرفت کمتر و باتوجه به برخی ضوابط اجرایی و ساختمانی به پروژه‌های ساختمانی اختصاص می‌یابد.

وی خاطرنشان کرد: براساس مصوبات وزارت راه و شهرسازی، مقررات ملی ساختمان در 22 مبحث در ساخت سازه‌های عمرانی و ساختمان‌ها رعایت می‌شود که به برخی از این مباحث می‌توان به بحث سازه، معماری، تجهیزات برقی و مکانیکی و غیره اشاره کرد که مهندسان ناظر وظیفه نظارت بر اجرای صحیح این مقررات را برعهده دارند.


منبع:تسنیم

 

کد مطلب: 354275