توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیر کل دفتر تدوین استاندارد و تعرفه وزارت بهداشت:
حذف فرانشیز بیماران خاص و صعب‌العلاج در بیمارستان‌های دولتی
شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۵
مدیر کل دفتر ارزیابی، فناوری و تدوین استاندارد و تعرفه سلامت وزارت بهداشت از حذف فرانشیز بیماران خاص و صعب‌العلاج به منظور کاهش پرداخت از جیب آنها خبر داد.
به گزارش عرش نیوز، دکتر علیرضا اولیایی منش با بیان اینکه فرانشیز بیماران خاص و صعب العلاج به منظور کاهش پرداخت از جیب حذف می‌شود، گفت: در پنجاه و هفتمین جلسه شورایعالی بیمه خدمات درمانی که با حضور وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی، روسای سازمان‌های بیمه‌گر پایه و دبیرخانه شورای عالی بیمه تشکیل شد، دستورالعمل بسته خدمتی بیماران خاص، صعب العلاج و سرطانی تهیه و مصوب شد.

 

وی گفت: برطبق این مصوبه به منظور کاهش پرداخت از جیب و همچنین جبران بخشی از هزینه‌های درمانی در بیماران خاص فرانشیز بیماران از جمله هموفیلی، تالاسمی، پیوند کلیه، ام . اس، دیالیزی و همچنین بیماران صعب‌العلاج و سرطانی در بیمارستان‌های دولتی حذف شد.

 

مدیر کل دفتر ارزیابی، فناوری، تدوین استاندارد و تعرفه سلامت وزارت بهداشت با بیان این که بیماران خاص و صعب‌العلاج در صورت مراجعه به بیمارستان‌های دولتی بابت خدمات هیچ گونه هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنند و فرانشیز آن‌ها رایگان شده است، افزود: این بیماران در صورتی که به بیمارستان‌های خصوصی مراجعه کنند، سازمان‌های بیمه‌گر کل هزینه‌های این بیماران را با تعرفه دولتی محاسبه کرده و به بیمارستان‌های خصوصی پرداخت می‌کنند و مابه التفاوت هزینه‌ها بر عهده بیماران است.

 

بنابر اعلام وب‌دا، اولیایی منش همچنین در تشریح مصوبه شورای عالی بیمه برای بیماران خاص، گفت: براساس این مصوبه هزینه‌های داروهای تخصصی و لوازم و تجهیزات مصرفی برای بیماران خاص، هزینه‌های شیمی درمانی و رادیو تراپی، تزریق دسفرال در منزل و بیمارستان، آزمایش‌های مورد نیاز این بیماران و هزینه‌های همو‌دیالیز نیز رایگان شده است.

 

وی، هزینه‌های تزریق خون در بیماران تالاسمی، هزینه‌های تزریق فاکتور و خون در بیماران هموفیلی، شالدون‌گذاری و هزینه‌های دیالیز صفاقی، هزینه‌های آموزش و مدیریت بیمار دیالیز صفاقی و همچنین هزینه‌های عمل جراحی اسپلنکتومی (جراحی برداشت طحال) در تالاسمی را نیز از دیگر موارد تحت مشمول این مصوبه عنوان کرد.

منبع: ایسنا

کد مطلب: 363176