توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرآبفای بوشهر:
طرح ارتقا تصفیه خانه فاضلاب بوشهر اجرایی می‌شود
شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۹
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: با توجه به افزایش جمعیت شهری بوشهر و استقبال عمومی از سامانه پروژه جمع‌آوری فاضلاب، طرح مطالعاتی ارتقا تصفیه خانه فاضلاب بوشهر با ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار اجرایی می‌شود.
به گزارش عرش نیوز؛کیقباد یاکیده صبح امروز در نشست با معاونان شرکت آبفای استان بوشهر با بیان اینکه طرح جمع‌آوری فاضلاب بوشهر نقش مهمی در ارتقا بهداشتی جامعه داشته است اظهار داشت: در اجرای طرح جمع‌آوری فاضلاب بوشهر تاکنون خط  انتقال آن به طول 44 کیلومتر اجرا شده که نقش مهمی در انتقال فاضلاب به تصفیه خانه دارد.

وی طول خطوط فرعی فاضلاب بوشهر را 304 کیلومتر اعلام و تصریح کرد: تاکنون  259 کیلومتر خطوط فرعی طرح جمع‌آوری فاضلاب بوشهر به میزان 85 درصد اجرا شده و در مدار قرار دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از اجرای 11 ایستگاه پمپاژ فاضلاب در شهر بوشهر خبر داد و گفت: در این بخش، 18 ایستگاه پمپاژ طراحی شده که تاکنون 68 درصد آن به تعداد 11 ایستگاه ساخته شده و وارد مدار شده است.

یاکیده تعداد انشعابات وصل و واگذار شده فاضلاب در شهر بوشهر را 36 هزار و 400 فقره دانست و گفت: با وارد مدار شدن این انشعابات روزانه بیش از 32 هزار مترمکعب فاضلاب در حوزه‌های مختلف دفع و تصفیه می‌شود.

وی از طرح مطالعاتی ارتقا تصفیه خانه فاضلاب بوشهر خبرداد و بیان کرد: با توجه به افزایش جمعیت شهری بوشهر و استقبال عمومی از سامانه پروژه جمع‌آوری فاضلاب طرح مطالعاتی ارتقا تصفیه خانه فاضلاب بوشهر در مراحل پایانی بوده و نیاز به 120 میلیارد ریال برای اجرا دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر افزود:  اجرای این طرح سبب افزایش حجم تصفیه و بهبود پسآب خروجی می‌شود.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 353375