توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
وسعت حوادث نسبت به گذشته کمتر شده است
شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۲
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: هر روز حادثه در کشور داریم اما وسعت آن‌ها نسبت به گذشته کوچک‌تر شده‌اند.
به گزارش عرش نیوز به نقل از فارس ، اسماعیل نجار پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاحیه نخستین نمایشگاه و جشنواره بین‌المللی فناوری‌های نوین شهری اظهار کرد: نیمی از این نمایشگاه مربوط به مدیریت بحران است چرا که کشور ما یک کشور پرحادثه است.

وی افزود: از زمان‌های دور تا به امروز شاهد حوادث تلخی در این راه بوده و علی‌رغم تمامی تکنولوژی‌ها، مدیریت بحران پیچیده شده است.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به اینکه مدیریت بحران یک علم است، تصریح کرد: اگر تجهیزات ما با نیازهای روز جامعه فراهم نشود و مخاطرات و پیامدهای آن‌ها را به خوبی نشناسیم و اگر هماهنگی برای مدیریت بحران نباشد، نمی‌توانیم حوادث را مدیریت کنیم.

وی اضافه کرد: باید بدانیم کار اساسی در مدیریت بحران پیشگیری و پیش‌بینی است و با به‌کارگیری علم و خرد و اندیشه می‌توان حوادث سهمناکی را از خود دور کرده و خسارات حوادث را کاهش دهیم.

نجار با اشاره به حوادث کشور ژاپن گفت: این کشور در سال‌های دور خسارات زیادی بر جای می‌گذاشت اما در حال حاضر کمترین خسارتی گزارش نمی‌شود اما اگر امروز زلزله‌ای 6 ریشتری در تهران بیاید آیا آمادگی کامل برای جلوگیری از این بحران را داریم؟

وی با اشاره به حادثه پلاسکو اظهار کرد: این تنها یک حادثه محلی بود اما به یک حادثه بین‌المللی تبدیل شد و 16 هزار میلیارد تومان تا به امروز هزینه به وجود آورده که رقم سنگینی است؛ باید تا حد امکان هماهنگی‌های به موقع در حادثه‌ها انجام شود تا شاهد کاهش تلفات و هزینه‌ها باشیم.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: شهرداری اصفهان در زمینه مدیریت بحران پیشگام بوده و امیدواریم این فعالیت‌های شایسته ادامه یابد، هر روز حادثه در کشور داریم اما وسعت آن‌ها نسبت به گذشته کوچک‌تر شده‌اند.

وی در پایان ابراز کرد: قریب به دو سال و نیم لایحه مدیریت بحران در کمیسیون‌های مجلس می‌چرخد و در حال بررسی است و خواهش داریم تا نمایندگان سریعاً در این حوزه تعیین تکلیف کنند تا با کاهش حوادث در کشور روبه‌رو باشیم.

انتهای پیام/
کد مطلب: 392075