توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
شهردار اصفهان:
تکمیل مرکز اجلاس سران اصفهان به ۱۰۰۰ ‌میلیارد تومان بودجه نیاز دارد
چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۵۱
شهردار اصفهان گفت: تکمیل مرکز اجلاس سران اصفهان به ۱۰۰۰ میلیارد تومان بودجه نیاز دارد که ۴۶۰ میلیارد آن مربوط به سالن اصلی و ۵۵۰ میلیارد مربوط به هتل و مراکز تجاری است.
به گزارش عرش نیوز؛سید مرتضی سقائیان‌نژاد پیش ‌از‌ظهر امروز در جریان بازدید اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از مرکز همایش‌های بین‌المللی اصفهان اظهار داشت: تکمیل کل پروژه مرکز اجلاس اصفهان به 1000 میلیارد تومان بودجه نیاز دارد که 460 میلیارد آن مربوط به سالن اصلی و 550 میلیارد مربوط به هتل و مراکز تجاری است.

وی افزود: دولت در سال 89 طرح ساخت مرکز همایش‌های بین‌المللی اصفهان را تصویب کرده و این طرح مصوبه دولت دارد.

شهردار اصفهان با بیان اینکه با نرخ سال 89 قرار بوده 100 میلیارد تومان از طرف دولت به این طرح اختصاص یابد، تصریح کرد: تا کنون 20 میلیارد تومان از آن پرداخت شده و بقیه آن هنوز پرداخت نشده اما ما منتظر کمک دولت نماندیم و کار را ادامه داده و تا کنون شهرداری اصفهان 160 میلیارد تومان برای این پروژه هزینه کرده است.

وی افزود: در ابتدا برآورد هزینه پروژه در سالن اصلی 250 میلیارد تومان بوده اما امروز هزینه آن با توجه به تورم به 460 میلیارد تومان رسیده که از این میزان 204 میلیارد تومان از آن سهم شهرداری اصفهان است که تا کنون 160 میلیارد از سهم خود را پرداخت کرده و اگر اعتبارات به دست ما برسد، تا اواسط سال 94 سالن اصلی و اواسط سال 95 کل مجموعه به اتمام می‌رسد.

سقائیان‌نژاد با بیان اینکه اصفهان متعلق به کل ایران زمین بوده و تمدن و هویت ایران زمین متعلق به اصفهان است، خاطرنشان کرد: این پروژه متعلق به کل ایران است و نگاه ما به این مجموعه نگاه ناسیونالیستی نبوده به آن نگاه ملی و کلان داریم.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 352673