توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
سفیر ژاپن در ایران:
ژاپن در حال از سرگیری مبادلات تجاری گسترده با ایران است/عقد خواهرخواندگی بین تبریز و یکی از شهرهای ژاپن
سه شنبه ۱ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۹
سفیر ژاپن در ایران، گفت: دولت ژاپن در حال تدارک اعزام هیئت‌های بلندپایه و ازسرگیری مبادلات تجاری گسترده با ایران است که در این زمینه موافقت‌نامه سرمایه‌گذاری بین دو کشور به امضا رسیده و یک خط اعتباری ۱۰ میلیارد دلاری از سوی دولت ژاپن بازشده است.

 

 

به گزارش عرش نیوز به نقل از تسنیم از تبریز، به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، هیرویاسو کوبایاشی در دیدار با استاندار آذربایجان شرقی که در سالن تشریفات استانداری برگزار شد،  ایران را تداعی‌کننده تاریخ، فرهنگ و علم توصیف کرد و با اشاره به اجرایی شدن برجام، اظهار داشت: دولت ژاپن در حال تدارک اعزام هیئت‌های بلندپایه و ازسرگیری مبادلات تجاری گسترده با ایران است که در این زمینه موافقت‌نامه سرمایه‌گذاری بین دو کشور به امضا رسیده و یک خط اعتباری 10 میلیارد دلاری از سوی دولت ژاپن بازشده است.

سفیر ژاپن در ایران، بابیان اینکه ایران و ژاپن تصویر خوبی از یکدیگر دارند، گفت: هدف ما عملیاتی کردن ایده‌های همکاری است و باید از فرصت به وجود آمده نهایت استفاده را ببریم.

وی بابیان اینکه موضوع محیط‌زیست یکی از محورهای مهم مذاکرات روسای دولت‌های ایران و ژاپن بوده است، گفت: ژاپن حتی در دوران تحریم‌ها نیز در بحث محیط‌زیست و آموزش نیروی انسانی با ایران همکاری کرده و در سه سال اخیر در بحث احیای دریاچه ارومیه سالانه یک‌میلیون دلار به سازمان ملل کمک کرده است.

کوبایاشی ابراز امیدواری کرد مشارکت دولت ژاپن در اجرای پروژه‌های احیای دریاچه ارومیه موجب حفاظت مردم آذربایجان شرقی و محیط‌زیست این استان از تبعات بحران این دریاچه شود.

وی همچنین آمادگی دانشگاه‌های ژاپن را برای اعزام اساتید و برگزاری کنفرانس‌های مشترک علمی با دانشگاه‌های تبریز و همچنین همکاری درزمینه ارتقای بهره‌وری در بخش کشاورزی اعلام کرد.

سفیر ژاپن همچنین پیشنهاد کرد به‌منظور توسعه همکاری‌ها با استان آذربایجان شرقی درزمینه‌های مختلف، عقد خواهرخواندگی بین تبریز و یکی از شهرهای کشور ژاپن منعقد شود.

کد مطلب: 390572