توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
دبیر کانون همیاران طبیعت جهاد دانشگاهی لرستان خبر داد:
تشکیل کمپین حمایت از درختان خرم‎آباد
يکشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۲
دبیر کانون همیاران طبیعت جهاد دانشگاهی لرستان از تشکیل کمپین حمایت از درختان خرم‎آباد خبر داد.
عرش نیوز به نقل از ایسنا؛امین آزادبخت بیان کرد: در چند سال اخیر خشکسالی‎های پی در پی باعث صدمات جدی و زیادی به محیط‌زیست شده و زندگی گیاهان و جانوران در نهایت انسان را مورد تهدید قرار داده است.

 
وی اضافه کرد: متأسفانه درختان سطح شهر نیز از این موضوع مستثنی نبوده و به خاطر پایین رفتن سطح سفره‎های آب زیرزمینی و از دسترس خارج‌شدن آب در ناحیه ریشه آنها دچار کمبود آب شده‎اند که این امر در نهایت به خشکی آنها می‎انجامد.

 
آزادبخت ادامه داد: در این راستا با همت کانون همیاران طبیعت و با همکاری سازمان فضای سبز و پارک‎ها و مخابرات ستادی با عنوان کمپین حمایت از درختان شهرستان خرم‎آباد تشکیل شد.

 
دبیر کانون همیاران طبیعت اظهارکرد: هدف از تشکیل این کمپین، فرهنگ‎سازی و ایجاد انگیزه در بین مردم برای حمایت از درختان سطح شهر خرم‎آباد است و از تمام علاقه‎مندان و دیگر تشکل‎های زیست محیطی دعوت می‎شود که در این راه ما را یاری کنند.

 
وی با اشاره به اقدامات این کمپین گفت: در 17 مرداد به صورت نمادین در پارک زیتون محله قاضی‎آباد یک ایستگاه نقاشی کودک با حضور شخصیت‎های علمی، فرهنگی و مذهبی و شهروندان برگزار می‎شود.

 
آزادبخت افزود: همچنین به صورت نمادین درختان چند خیابان این محله آبیاری شده و دور درختان حلقه انسانی تشکیل می‎شود، تقدیم گل به صورت خانه به خانه نیز از دیگر اقدامات است.

 
دبیر کانون همیاران طبیعت لرستان یادآور شد: در صورت موفقیت طرح، در دیگر محله‎های شهرستان نیز این اقدامات صورت می‎گیرد.
کد مطلب: 287162