توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
حسینی هشدار داد:
دشمن تزلزل بنیان خانواده را هدف قرار داده است
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۰۷
بیرجند- عضو شورای اسلامی شهر بیرجند گفت: دشمنان ما در عرصه جنگ نرم امروز فهمیده اند که از چه جایی می توانند به ما ضربه بزنند به همین دلیل تزلزل بنیان خانواده ها را هدف قرار داده اند.
به گزارش عرش نیوز: سیده زهرا حسینی ظهر شنبه در کارگروه امور بانوان و خانواده شهرستان بیرجند اظهار کرد: آن چیزی که امروز سبب حل مشکلات و مسائل حوزه زنان می کند، هویت بخشی به زنان است.

وی تصریح کرد: تحقق این امر نیازمند برنامه ریزی و اقدام عملیاتی همه دستگاه های اجرایی به خصوص دانشگاه ها در این زمنیه است.

عضو شورای اسلامی شهر بیرجند اضافه کرد: با توجه به خطرت زیادی که در حوزه زنان و دختران وجود دارد نیاز است تا آموزش و پرورش در ساعات به خصوصی از جمله زنگ پرورشی هویت بخشی به دختران را در دستور کار خود قرار دهند و آموزش های خود را به این امر اختصاص دهند.

وی همچنین در خصوص رواج ازدواج سفید در استان و به خصوص در زندگی های دانشجویی هشدار داد و با اشاره به اینکه جوانان ما این نوع ازدواج را از غرب الگو گیری کرده اند، عنوان کرد: دشمنان ما در عرصه جنگ نرم امروز فهمیده اند که از چه جایی می توانند به ما ضربه بزنند به همین دلیل تزلزل بنیان خانواده ها را هدف قرار داده اند.

دهه فجر دهه پیروزی اسلام بر کفر است

وی با تأکید بر اینکه دهه فجر تنها دهه پیروزی انقلاب نبوده بلکه در واقع دهه پیروزی اسلام بر کفر است، یادآورشد: امروز اسلام با حربه های جدیدی از جمله داعش، تکفیری ها و اهانت به پیامبر اکرم (ص) روبه رو است و نیاز است امسال در برگزاری برنامه های دهه فجر برنامه های خاص و ویژه ای در این زمینه برگزار شود.

عضو شورای اسلامی شهر بیرجند در ارتباط با هر نوع همکاری شورای شهر برای برگزاری این برنامه ها در شهرستان اعلام آمادگی کرد.

کارشناس امور بانوان فرمانداری شهرستان بیرجند نیز در این جلسه اظهار کرد: هدف از برگزاری این جلسه شناخت، ریشه یابی، و اولویت گذاری مسائل و مشکلات زنان از یک سو و شناسایی رویکردها و راهبردارهایی اساسی در حل این مسائل و مشکلات از سوی دیگر است.

مرضیه حسینی با تأکید بر اینکه توجه به حقوق زنان در بررسی مسائل و مشکلات آنان از موضوعات مهم است، تصریح کرد: زنان به عنوان نیمی از جامعه از نیروهای مهم اجتماع هستند که تعریف صحیح از مسائل و تصویر دقیق از نقش آنان در مراحل مختلف خانواده، جامعه و تاریخ کمک بزرگی به حل معضلات جامعه می کند.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه وظیفه اصلی زن خانه داری است ولی زنان می خواهند بنا به تأکید فراوان رهبر انقلاب اسلامی وارد اجتماع شوند و احساس هویت کنند تا بفهمند که او می تواند در رشد و تکامل جامعه خود موثر باشد.

لزوم همکاری همه نهادها در یافتن خط تعادل در عرصه مباحث زنان

حسینی با بیان اینکه ما امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند یافتن خط تعادل در عرصه مباحث زنان هستیم، گفت: به طور حتم رسیدن به این هدف جز با همراهی و همدلی نهادها، جمعیت ها، مراکز فعال در حوزه زنان از یک سو و حوزه اندیشمندان و دانشگاهیان از سوی دیگر امکان پذیر نیست.

وی با اشاره به برنامه های دهه فجر امسال، افزود: امور بانوان و خانواده فرمانداری در قالب کمیته زنان و خانواده دهه فجر انقلاب و به منظور فراهم سازی زمینه حضور و مشارکت پرشور قشر عظیم زنان در امر برنامه ریزی و برگزاری هر چه باشکوه تر سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اقدام به برگزاری برنامه های گوناگون در این ایام کرده است.

کارشناس امور بانوان فرمانداری شهرستان بیرجند، تبیین نقش زنان در پیروزی انقلاب، تبیین پیشرفت های علمی زنان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، بهره گیری از تشکل های دولتی و غیر دولتی در حوزه زنان، معرفی و تجلیل از زنان تأثیرگذار در عرصه های مختلف را از جمله اهداف تشکیل کمیته امور بانوان دهه فجر عنوان کرد.

حسینی با بیان اینکه برنامه های این کمیته در دهه فجر حول دو محور فرهنگی و اجتماعی انجام خواهد شد، بیان کرد: برگزاری جشن ها، جشنواره ها، خدمات رفاهی و تفریحی، مسابقه از جمله برنامه ای این کمیته در ایام الله دهه فجر است.

منبع: مهر
کد مطلب: 356264