توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور:
گسترش آموزش‌های فنی و حرفه‌‌ای معضل بیکاری را برطرف می‌کند
سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۳
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای گفت: ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، مهم ترین راه حل معضل بیکاری است و با گسترش آن در جامعه می‌توان قدم بزرگی در این راستا برداشت.
به گزارش عرش نیوز؛کوروش پرند صبح امروز در مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر مهارتی فنی و حرفه‌ای در قزوین اظهار داشت:گسترش فرهنگ مهارت آموزی ارتقاء کیفیت تولیدات داخلی را به دنبال دارد، پس اشاعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در بین کارجویان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و گسترش این آموزش‌ها، راه حل مناسبی برای حل معضل بیکاری است.

وی افزود: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در جهت اشتغال و تربیت نیروی کار ماهر و دستیابی به تحقق حماسه اقتصادی نقش برجسته‌ای دارد که باید به عنوان راهکار اشتغالزایی در بین جوانان آموزش داده شود.

پرند بیان کرد: توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و اجرای صحیح نظام آموزش مهارت و فناوری راهگشای حل مشکل بیکاری جوانان است و فقدان مهارت یکی از مسائل و مشکلاتی بوده که جامعه با آن دست به گریبان است.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای یکی از عوامل موثر در فراهم کردن زمینه حضور جوانان در عرصه کار، تلاش و ایجاد اشتغال است و به همین دلیل ارائه این آموزش‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی تصریح کرد: اقدامات بسیاری در زمینه گسترش آموزش فنی و حرفه‌ای انجام شده، که لازم است همه این تلاش‌ها توسط رسانه‌ها اطلاع رسانی شود و تبلیغات موثری برای ایجاد اشتیاق لازم در بین مردم،  برای گذراندن آموزش‌های فنی و حرفه‌ای صورت بگیرد.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 348768