توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مسئول مرکز تحقیقات جنگ نرم نهاد رهبری در دانشگاه‌ها:
فتنه‌گران با ارائه آمارجعلی به دنبال سلب اعتماد مردم از نظام بودند
سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۵
مسئول مرکز تحقیقات جنگ نرم نهاد رهبری در دانشگاه‌ها گفت: دشمن و فتنه‌گران با آمار جعلی و تصاویر غیر واقعی در فتنه ۸۸ می‌خواستند اعتماد مردم ما را از نظام جمهوری اسلامی سلب کند ولی مردم ما از این آزمون موفق بیرون آمدند.
به گزارش عرش نیوز، حجت الاسلام سعید عبدالهی در مراسم بزرگداشت حماسه 9دی در این شهرستان با اشاره به اقدامات و عهدشکنی مردم کوفه و نامه‌های فراونی که به امام حسین(ع) نوشتند اظهار داشت: مردم کوفه در شرایط ناگوار امام(ع) را تنها گذاشتند  که همه آن حوادث ناشی از نداشتن بصیرت مردم آن زمان کوفه بود.

وی افزود: روز 9دی به این سبب روز بصیرت است که حق و باطل درست تشخیص داده شد و اگر می‌خواهیم  بدانیم که با امام زمان(عج) چطور برخورد می‌کنیم  باید برخورد امروز خود را با نائب ایشان ببینیم و بسنجیم.

مسئول مرکز تحقیقات جنگ نرم نهاد رهبری در دانشگاه‌ها تصریح کرد: امام(ره) فرمودند مردم ما از مردم زمان پیامبر(ص) بهتر هستند و سببش این است که ما در مقابل فتنه‌ها و توطئه‌ها و تجاوزهای دشمنان مقاومت کردیم و می‌کنیم.

حجت الاسلام عبداللهی با اشاره به جریان تحریم تنباکو گفت: میرزای شیرازی بایک جمله همه نقشه‌های استعمار را نقش بر آب کرد و با بصیرت مردم به پیروزی مرجعیت ختم شد.

وی افزود: 9دی در زمان ما روزی بود که تمام نقشه‌ها و تلاش‌های دشمن نقش بر آب و نا امید شد و دشمن با حماسه ماندگار و بزرگ 9دی دشمن نقشه‌ای را بکار گرفت و در پیش رو قرار داد که دین باوری و خدا باوری مردم پایین بیاید و از این رو به جنگ نرم روی آورده است.

مسئول مرکز تحقیقات جنگ نرم نهاد رهبری در دانشگاه‌ها تصریح کرد: جنگ نرم قابل مشاهده نیست ولی اثر آن و تشخیص  موفقیت و عدم توفیق آن در حوادثی چون حوادث فتنه 88 که دشمنان از طریق آن درصدد ایجاد تردید در مردم و رسوخ کردن در دین، ایمان و اعتقادات آنان هستند، نمایان می‌‌شود.

وی بااشاره به برنامه‌ریزی قبلی دشمنان در فتنه88 افزود: دشمنان چند ماه قبل از انتخابات88 اقدام به‌راه اندازی شبکه‌های ماهواره‌ای و فعال‌نمودن برنامه‌های مختلف برای لطمه وارد کردن به عزم راسخ مردم ما کردند که شبکه دروغ پراکنی و به‌ظاهر سیاسی و خبری بی بی سی نمونه آن است که به‌شدت در جهت  صدمه وارد کردن به ارزش‌ها و باورهای دینی جوانان و نوجوانان ما تلاش کرده و می‌کند.

عبداللهی تصریح کرد: دشمن با پخش روابط نامشروع و ناشایست بین افراد و شخصیت‌های فیلم‌ها درجهت پایین آوردن ایمان مردم و برهم ریختن نظم منطقی جوانان و نوجوانان تلاش می‌کند.

مسئول مرکز تحقیقات جنگ نرم نهاد رهبری در دانشگاه‌ها گفت: دشمنان در این جنگ نرم، اطلاعات نامشروع نیز در اختیار جوانان و نوجوانان قرار می‌دهند.

حجت الاسلام عبداللهی افزود: دشمنان درصدد شکستن دوستی ولایت و ولایتمداری مردم هستند و با ساخت برنامه‌های مستند در شبکه‌های ماهواره‌ای این هدف شوم را دنبال می‌کنند.

وی با بیان این که مردم، بازیگران 9دی در دفاع از ولایت بوده‌اند خاطرنشان کرد: وظیفه ما این است که از این وقایع درس عبرت بگیریم و دشمنان خود را بشناسیم و دیگر دچار توطئه‌های فتنه‌گران نشویم.

مسئول مرکز تحقیقات جنگ نرم نهاد رهبری در دانشگاه‌ها افزود: تقوا به  انسان قدرت تشخیص حق و باطل را می‌دهد و باید بصیرت داشته باشیم که راهنمایی و روشن‌گری ولی امر را متوجه شویم.

حجت الاسلام عبداللهی ترویج شرابخوارگی، بی‌قید و بندی و بی‌خانوادگی را از جمله اهداف شبکه‌های ماهواره‌ای عنوان کرد و گفت: در نظام مجموری اسلامی ایران اساس بر اصالت خانواده است به این معنی که ارزش‌ها در خانواده از نسل‌های قبل به نسل بعد منتقل می‌شود ولی دشمن درصدد متزلزل کردن بنیان خانواده‌ها است و در این راستا حتی برنامه‌های کودکی که از ماهواره‌ها پخش می‌شود خود مبین این موضوع است.

وی افزود: دشمن و فتنه‌گران با آمار جعلی و تصاویر غیر واقعی در فتنه 88 می‌خواست اعتماد مردم ما را از نظام جمهوری اسلامی سلب کند ولی مردم ما از این آزمون موفق بیرون امدند.

منبع: تسنیم

کد مطلب: 348669