توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار گلستان:
سند جامع فرهنگ عمومی گلستان تدوین می‌شود
يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۲
استاندار گلستان گفت: سند جامع فرهنگ عمومی استان گلستان که پیش‌نویس آن در حال تدوین است، باید مبتنی بر ویژگی‌های فرهنگی استان باشد.
به گزارش عرش نیوز؛حسن صادقلو شامگاه شنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان گلستان با مهم دانستن مباحث فرهنگ عمومی اظهار داشت: بررسی علمی و اولویت‌بندی مباحث این حوزه از سوی متولیان فرهنگی و نیز گروه تهیه و تدوین سند جامع فرهنگی استان گلستان الزامی است.

وی با بیان اینکه نقشه راه کلی برای مسیر فرهنگی کشور در اسناد بالادستی مشخص شده، گفت: باید براساس این نقشه راه، مهندسی فرهنگی ایجاد شود و بر اساس آن، سهم هر دستگاه فرهنگی در استان گلستان مشخص شود.

صادقلو تصریح کرد: در مهندسی فرهنگی گلستان باید به ویژگی‌های فرهنگی این استان از زوایای مختلف نگاه شود و برای تحقق این مهم نیاز به کار میدانی داریم و اینکه باید اسناد بالادستی نیز متناسب با ویژگی‌های فرهنگی استان، بومی‌سازی شود.

وی با تاکید برضرورت تدوین سند جامع فرهنگی گلستان تصریح کرد: تدوین این سند باید با حساسیت انجام شود و نقشه راه فرهنگ عمومی استان گلستان در آینده خواهد بود.

استاندار گلستان گفت: درکنار تدوین این سند، مسائل و مشکلات فرهنگ عمومی استان گلستان نیز دنبال خواهد شد.

صادقلو از اعضای شورای فرهنگ عمومی گلستان خواست حداقل 10 اولویت مهم فرهنگ عمومی استان گلستان مانند وحدت و مدیریت مصرف آب را همراه با راهکارهای عملی تهیه کنند تا در جلسات بعدی این شورا بر روی آنها بحث و پس از تبادل نظر صورت گرفته و برای اجرا تصویب شود.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 359261