توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مشاور رئیس جمهور در مشهد مقدس:
فرهنگ را نباید محدود به کتاب و سینما کرد
يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۳۷
مشاور رئیس جمهور گفت: فرهنگ را نباید تنها محدود به کتاب و سینما کرد بلکه فرهنگ یک باور عمیق دینی است.
به گزارش عرش نیوز؛سیدرضا صالحی امیری صبح امروز در دیدار با اصحاب فرهنگ و هنر خراسان رضوی در محل تالار اجتماعات روزنامه قدس، اظهار داشت: فرهنگ را نباید تنها محدود به کتاب و سینما کرد بلکه فرهنگ یک باور عمیق دینی است و مانند اکسیژن برای انسان است؛ قطعاً فقدان فرهنگ سبب مرگ جامعه می‌شود.

مشاور رئیس جمهور با اشاره به اینکه باید بررسی شود که چگونه می‌شود جوان جامعه ما دچار این آسیب‌ها نشود، خاطرنشان کرد: ما نسبت به نسل جدید مدیون هستیم.

وی تصریح کرد: متاسفانه فضای زیست فرهنگی جامعه برای رشد دانش‌آموزان مطلوب نیست، دانشجویان ما دچار مدرک گرایی شده‌اند و برای خروج از این بحران‌ها نیازمند یک انقلاب فرهنگی عمیق هستیم.

صالحی امیری با اشاره به اینکه ما نیازمند یک توسعه فرهنگی در کشور هستیم، اظهار داشت: باید آسیب‌های فرهنگی به درستی در کشور شناخته شود، این آسیب‌ها باید در آزمایشگاه‌ها مورد تحلیل و بررسی قرار بگیرد. جامعه ما باید دانش فرهنگی را در خود تقویت کند.

وی افزود: ما در طول سال‌های اخیر از ظرفیت عظیم توریست غفلت کرده‌ایم. استراتژی توسعه فرهنگی باید تدوین شود. امروز ما به این نتیجه رسیده‌ایم که نفت نمی‌تواند کشور را نجات دهد و تنها راه حل مشکلات توجه ویژه به موضوعات فرهنگی است.

مشاور رئیس جمهور ادامه داد: ظرفیت‌های فرهنگی خراسان رضوی می‌تواند با صنعت نفت در کشور رقابت کند، باید ظرفیت‌های پایتخت فرهنگی مشهد مقدس تبیین شود، ارزش‌های فرهنگی باید در این استان موج بزند. کشور ما نیاز به حرکت عظیم فرهنگی در مشهد مقدس دارد.

وی تصریح کرد: باید میزان مصرف محصولات فرهنگی در جامعه ایرانی افزایش پیدا کند، متاسفانه در همین شهر مشهد میزان مصرف سرانه فرهنگی بسیار پائین است، این مصارف اگر افزایش پیدا کند آسیب‌های اجتماعی کاهش پیدا می‌کند.

وی با اشاره به اینکه در مجموعه کتابخانه ملی فعالیت‌های بسیار مناسب فرهنگی آغاز شده است تصریح کرد: در سازمان اسناد 7 اثر در عرصه جهانی نیز به ثبت رسیده و ما برنامه‌ای ویژه برای اشاعه فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی داریم.

انتهای پیام/ آ

اخبار مرتبط

کد مطلب: 359469