توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
انجام 22 هزار و 375 معاینه در پزشکی قانونی زنجان
يکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۱۸
مدیر کل پزشکی قانونی استان زنجان مجموع معاینات انجام شده در پزشکی قانونی استان را از آغاز سال جاری تا کنون 22 هزار و 375 مورد عنوان کرد.

به گزارش عرش نیوز؛مهرداد ستاره از ارجاع 7 هزار و 582 پرونده نزاع به پزشکی قانونی استان زنجان از آغاز سال جاری تا کنون خبر داد و اظهار داشت: این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته 3 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی به کاهش 4.65 درصدی معاینات ناشی از تصادفات اشاره و اضافه کرد: از آغاز سال جاری 3 هزار و 633 معاینه ناشی از تصادفات رانندگی در پزشکی قانونی استان زنجان انجام شده است.

مدیر کل پزشکی قانونی استان زنجان تعداد پرونده‌های حوداث کار ارجاع داده شده به پزشکی قانونی استان را 313 پرونده اعلام کرد و افزود: این آمار نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته کاهش 4.86 درصدی یافته است.

این مسئول از کاهش 10.5 درصدی معاینات روان پزشکی در پزشکی قانونی زنجان خبر داد و گفت: از آغاز سال جاری 170 مورد معاینه روان پزشکی در این اداره کل انجام شده است.

ستاره با اشاره به انجام یک هزار و 12 معاینه اختصاصی در پزشکی قانونی استان تصریح کرد: این آمار در مقایسه با آمار مدت زمان مشابه سال گذشته افزایش 28.26 درصدی یافته است.

وی مجموع معاینات انجام شده در پزشکی قانونی استان زنجان را 22 هزار 375 مورد عنوان کرد و ادامه داد: این آمار نسبت به مدت زمان مشابه افزایش 1.22 درصدی را نشان می‌دهد.

مدیر کل پزشکی قانونی استان زنجان تعداد متوفیات ناشی از تصادفات وسایط نقلیه را در محورهای استان طی هشت ماه گذشته از سال جاری 262 نفر عنوان کرد.

این مسئول به کاهش سه موردی متوفیات ناشی از سوختگی در سطح استان زنجان اشاره کرد و بیان داشت: آمار 12 نفری ناشی از سوختگی سال گذشته به 9 نفر کاهش یافته است.

ستاره برق گرفتگی، غرق شدگی و گاز گرفتگی ثبت شده در پزشکی قانونی استان زنجان را طی سال جاری به ترتیب 9، هفت و پنج مورد عنوان کرد.

وی با اشاره به وقوع 28 مورد مرگ ناشی از استفاده از مواد مخدر روان گردان‌ها ادامه داد: این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه هشت ماهه سال گذشته 9 مورد کاهش را نشان می‌دهد.

مدیر کل پزشکی قانونی استان زنجان مجموع اجساد معاینه شده در این اداره کل را طی سال جاری  598 جسد اعلام کرد و گفت: 427 مورد از مرگ‌های اعلامی این اداره کل غیر طبیعی و 76 مورد طبیعی بوده است.

منبع:فارس

کد مطلب: 339362