توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
اختصاص 215 میلیارد ریال برای تکمیل بزرگراه کاشان - مشهداردهال
يکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۹
فرماندار کاشان از تخصیص 215 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل بزرگراه کاشان – مشهد اردهال در این شهرستان خبر داد.
به گزارش عرش نیوز؛«ابوالفضل صدراییه» اظهار داشت: این میزان اعتبار در نشست با وزیر راه و شهرسازی و از محل اعتبارات ملی راه سازی تامین شده است.

وی جمع اعتبارات هزینه شده برای اجرای این طرح را تاکنون 120 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: برای تکمیل این بزرگراه به ساخت پنج پل غیرهمسطح با هدف اصلاح نقاط حادثه خیز نیاز است.

وی طول این بزرگراه را 30 کیلومتر بیان کرد و افزود: احداث پل ها در سه راهی نشلج، نیاسر، چنار، استرک و سه راهی سوک چم طراحی شده است.

صدراییه ابراز امیدواری کرد با مساعدت وزیر راه و شهرسازی و پیگیری نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس، اعتبار کامل این طرح محقق شود.

فرماندار کاشان درخصوص پیگیری جاده حرم تا حرم در این نشست نیز خاطرنشان کرد: طراحی اولیه این جاده از روستای «رهق» در کاشان تا «وسف» در استان قم به طول هشت کیلومتر است که شش کیلومتر آن در حوزه استحفاظی کاشان و بقیه در حوزه اجرایی قم قرار دارد.

صدراییه گفت: با اجرای این طرح مسافت حرم سلطانعلی بن امام محمدباقر (ع) مشهد اردهال کاشان تا حرم حضرت معصومه (س) 40 کیلومتر کوتاهتر می شود.

به گفته وی براساس توافق دو شهرستان کاشان و قم، آزادسازی و زیرسازی این جاده از طریق منابع و اعتبارات استانی انجام می شود.

وی درمورد جاده کنارگذر شرقی کاشان نیز با اشاره به اهمیت وجود کمربندی مناسب برای این شهر یادآور شد: نبود کمربندی در این شهرستان باعث شده عبور خودروهای سنگین از داخل شهر مشکلاتی برای شهروندان ایجاد کند.

صدراییه با انتقاد از عملکرد مدیریت شهری گذشته گفت: به رغم وضعیت مناسب اعتبارات، اقدامات لازم برای رفع مشکل کمربندی شهرستان آران و بیدگل انجام نشده است.

فرماندار کاشان در عین حال افزود: جاده کنارگذر شرقی کاشان با قول وزیر راه و شهرسازی برای اصلاح مورد بررسی کارشناسی قرار می گیرد.

وی رفع نقاط حادثه خیز پل راوند، تکمیل اعتبار ندامتگاه کاشان، تکمیل باند دوم کاشان – بادرود به اردستان و تامین تجهیزات فرودگاه مسافربری کاشان را از دیگر موارد مطرح در نشست با وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 354068