توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
اطلاعیه جدید مؤسسه کاسپین درباره تعاونی منحله فرشتگان
چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۲
مؤسسه کاسپین در اطلاعیه جدیدی برخی نکات درباره تعاونی منحله فرشتگان را خطاب به سپرده‌گذاران اعلام کرد.
به گزارش عرش نیوز به نقل از تسنیم، با اعمال ماده 236 در مجلس شورای اسلامی درباره ساماندهی موسسات اعتباری، موسسه اعتباری کاسپین با محوریت قوه قضاییه و حمایت بانک مرکزی حقوق سپرده گذاران تعاونی های منحله فرشتگان مدیریت می شود.

پس از تصویب اعمال ماده 236 توسط مجلس شورای اسلامی در زمینه ساماندهی مؤسسات مالی و اعتباری در هفته گذشته، این پرسش میان سپرده‌گذاران تعاونی‌های منحله، به‌ویژه تعاونی فرشتگان پدید آمد که چه سرنوشتی برای سپرده‌های مردم در پیش است و چه راه‌حلی برای استیفای حقوق سپرده گذاران پیشنهاد خواهد شد؟ این سؤال کلیدی موضوعی است که لازم است با دقت مورد بررسی و تدقیق قرار گیرد، بر این اساس، به نظر می‌رسد توجه به شش نکته زیر برای روشنگری مسیر پیشِ‌رو، ضروری است:

1 ــ پیگیری تعیین تکلیف حقوق سپرده‌گذاران تعاونی‌های منحله مدتی است که با تلاش‌های گسترده مدیران محترم بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در حال انجام بود و مؤسسه اعتباری کاسپین مسئول پیگیری این موضوع شد؛ این مؤسسه برخلاف برخی شایعات، هیچ‌گاه اشتراکی با تعاونی‌های هشتگانه منحله نداشته و صرفاً مأموریت دارد در کنار سپرده‌گذاران محترم و بهره‌مندی از حمایت‌های آنان، نسبت به ساماندهی مشکلات ایجادشده پرداخته و در کوتاه‌ترین زمان فعالیت‌های عادی خود را در زمینه امور بانکی آغاز نماید.

2 ــ با وجود حمایت‌های گسترده بانک مرکزی جهت رفع سریع مشکلات و گردش امور مؤسسه کاسپین و همچنین هماهنگی میان دولت، مجلس، قوه محترم قضاییه و سایر نهادهای مسئول، موانعی مانند عدم معرفی کامل اموال و دارایی‌های تعاونی منحله فرشتگان، باعث کُندی روند تعیین تکلیف سپرده‌های تعاونی منحله فرشتگان شد.

3 ــ مسئولین محترم بانک مرکزی برای تعیین تکلیف و پایان بلاتکلیفی سپرده‌گذاران با اختصاص ردیف اعتباری به مؤسسه اعتباری کاسپین، گام‌های اساسی را در این زمینه برداشتند که نویدبخش شروعی مناسب برای حل مشکلات محسوب شد، ولی این موضوع نیز با انواع کارشکنی‌های برخی افراد ذی‌نفع مواجه و در نهایت با انسداد برخی حساب‌ها و حکم‌هایی علیه این روند روبه‌رو شد.

4 ــ در نهایت با اعمال ماده 236 و مصوبه نمایندگان محترم ملت، تلاشی بی‌وقفه برای احقاق حق سپرده‌گذاران ساماندهی شد و هم‌اکنون این امید زنده است که قوه محترم قضاییه با تدابیر ویژه و حُسن نظر موجود، روند تعیین تکلیف سپرده‌های تعاونی‌های منحله، به‌ویژه تعاونی منحله فرشتگان را تسهیل و تسریع کند.

5 ــ با مصوبه مجلس و تلاش‌های رؤسای محترم قوا و بدنه اجرایی کشور، اکنون شرایط به‌گونه‌ای رقم خورده است که مؤسسه اعتباری کاسپین می‌تواند با همکاری بانک مرکزی و قوه قضاییه یک گام بلندتر را در تصفیه حساب‌های تعاونی منحله فرشتگان بردارد و در سایه رهنمودهای قوه قضاییه و بانک مرکزی رضایت خاطر سپرده‌گذاران سختی‌کشیده فرشتگان را جلب کند.

6 ــ نکته پایانی اینکه، مؤسسه اعتباری کاسپین برخلاف برخی جوسازی‌ها و اختلاف‌پراکنی‌های گروه‌های غوغاسالار، همواره در جهت احقاق حق سپرده‌گذاران گام برداشته و سیاست‌های ابلاغی را با دقت نظر به مرحله اجرا درآورده است و هم‌اکنون نیز برای تعیین تکلیف سپرده‌ها و پس از آن آغاز فعالیت‌های عادی خود، منتظر تصمیم‌های مسئولان محترم قوه محترم قضائیه خواهد بود. امید که این راه پرفراز و نشیب با عنایت به جایگاه عالی قوه قضاییه و عزم مدیران آن و همچنین اراده مسئولان محترم بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، حل مشکلات سپرده‌گذاران صبور تعاونی منحله فرشتگان محقق شود.

انتهای پیام/
کد مطلب: 392165