توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس هیئت ورزش‌های همگانی استان مرکزی:
ثبت نام از مربیان رشته ورزشی "کتل‌بل" در استان مرکزی آغاز شد
چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۱۳
رئیس هیئت ورزش‌های همگانی استان مرکزی گفت: افراد علاقمند و واجد شرایط می‌توانند دردوره مربیگری این رشته ثبت نام کنند که بعد از پایان ثبت نام دوره مربیگری این رشته در اراک آغاز می‌شود.

به گزارش عرش نیوز؛نصرالله نان‌بده با اشاره به اهمیت رشد و توسعه ورزش در جامعه و در بین تمام افراد اظهار داشت: رشته کتل‌بل ورزشی است که با استفاده از وزنه‌هایی خاص تناسب اندام و چربی سوزی را برای ورزشکاران این رشته به دنبال دارد.

وی افزود: در این رشته ورزشی افراد 18 سال به بالا و در هر دوبخش زنان و مردان می توانند فعالیت کنند که اگر این مهم در جامعه نهادینه شود می‌تواند در سلامت جامعه بسیار تاثیرگذار باشد.

رئیس هیئت ورزش‌های همگانی استان مرکزی تصریح کرد: افراد علاقمند و واجد شرایط می توانند دردوره مربیگری این رشته ثبت نام کنند که بعد از پایان ثبت نام دوره مربیگری این رشته در اراک  آغاز شده و بعد از آن کار آموزش ورزشکاران کتل‌بل نیز در دستور کار قرار دارد.

نان‌بده با اشاره به حمایت فدراسیون از تمامی رشته های ورزش همگانی و زیر شاخه های ان و نیز توجه به ورزش همگانی گفت: به منظور برگزاری کلاس های اموزشی هزینه های مربوطه با تعامل بیشتر باشگاه های ورزشی محقق می‌شود.

وی افزود: در بخش‌های بعدی اعتبارات نیز نقش بسیار مهم و تاثیرگذاری دارد که بخش خصوصی باید در این قسمت ورود کند و باید بتوانیم با جذب اسپانسر تا حد زیادی در اعتبار بخشی به ورزش همگانی گام برداریم.

رئیس هیئت ورزش‌های همگانی استان مرکزی تصریح کرد: بعد از فعال کردن این رشته در اراک تلاش بر این بوده تا بتوانیم رشته کتل‌بل را در شهرستان‌های دیگر با استفاده از تجربیات این شهر فعال کنیم.

نان‌بده با اشاره به اینکه در ورزش همگانی رشته های دیگری نیز ایجاد می‌شود گفت: این رشته‌های ورزشی شامل چوگو، ورزش و بازی‌های کودکان، ورزش کارکنان دولت، ورزش فردی و نمایشی، بازی‌های رایانه‌ای، ورزش‌های طبیعی، ورزش به کاپ، ورزش گردشگری و داژبال است.

وی افزود: تعداد زیادی از رشته‌های ورزش همگانی می توانند به بعد از مدتی به صورت یک رشته ورزشی مجزا فعالیت داشته باشند و در سطوح مختلف فعالیت کنند.

رئیس هیئت ورزش‌های همگانی استان مرکزی تصریح کرد: باید تلاش شود تا ورزش همگانی در بین تمام افراد جامعه و از سنین پایین به افراد آموزش داده شود که در این میان رسانه‌ها می‌توانند بسیار تاثیرگذار باشند و در این راستا گام بردارند.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 340964