توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار کردستان: استکبار برای مقابله با ظلم ستیزی تفرقه ایجاد می کند
دوشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۷
استاندار کردستان گفت: استکبار برای شکستن وحدت ظلم ستیزیان و دستیابی به منابع مالی ملت ها به تفرقه افکنی می پردازد.
به گزارش عرش نیوز؛عبدالمحمد زاهدی شامگاه یکشنبه در نخستین نشست هماهنگی برنامه های هفته وحدت در سنندج افزود: در دنیای امروز استکبار با فرقه سازی حربه تفرقه افکنی را پیش می برد و یکی از سیاست های اصلی آنها است.

وی اظهار کرد: آنها هر روز فرقه جدیدی در درون کشورها ایجاد می کنند که اول بهایت و وهابیت بود که امروز رویکرد نظامی به خود گرفته است و گروه هایی همچون طالبان، القاعده و داعش ایجاد می شوند.

استاندار کردستان ادامه داد: در یک سال اخیر کردها و اعراب در کشورهای عراق و سوریه تحت ستم این جریان ها قرار گرفته اند.

وی بر ضرورت حفظ وحدت اشاره کرد و گفت: وحدت به این معنی نیست که شیعه و سنی تغییر مذهب دهند بلکه وحدت به معنی حفظ امت واحده اسلام است.

زاهدی افزود: ما همچون یک خانواده ایم که باید کیان آن را حفظ و از هرگونه تفرقه دوری کنیم.

استاندار کردستان، ماه ربیع الاول را فرصت مناسبی برای ایجاد حلقه وصل میان پیروان مذاهب حقه اسلامی دانست و گفت: باید از این فرصت استفاده کرد و شرایطی را به وجود آورد که جریان های تکفیری و خشونت طلب نتوانند از شرایط سو استفاده کنند.

وی تاکید کرد: دنیای اسلام و معارف دینی و الهی در چهارچوب آیین مقدس اسلام بیش از هزار و 400 سال به راه خود ادامه داده است.

زاهدی بر هم افزایی و همکاری در میان دستگاه ها برای برگزاری برنامه های هفته وحدت تاکید کرد.

ماموستا اقبال بهمنی، روحانی اهل سنت نیز در این نشست گفت: با گذشت 35 سال از عمر با برکت انقلاب اسلامی دشمنان نتوانسته اند خدشه ای بر روحیه ظلم ستیز و وحدت مردم مسلمان ایران وارد کنند.

وی افزود: این نشان می دهد که مردم ایران از شیعه و سنی همگی محب پیامبر اکرم (ص) هستند.

اقبال بهمنی، با اشاره به اینکه آموزه های دین اسلام بر پایه مشارکت اجتماعی بنیان گذاشته شده است، اظهار کرد: وحدت، اسلام و پیامبر (ص) به طور مستقیم با یکدیگر ارتباط دارند و هیچکدام بدون دیگری امکان پذیر نیست.

وی با بیان اینکه به میزان محبت به رسول الله (ص) رحمت خداوند در جامعه اسلامی بیشتر می شود، افزود: وجود مبارک حضرت محمد (ص) محور وحدت برای همه پیروان مذاهب اسلامی است.

این روحانی اهل سنت گفت: امروز سیاست های شیطانی جبهه استکبار در کشورهای عراق، سوریه و دیگر کشورهای اسلامی موجب ایجاد مشکلات فراوانی شده است.

وی ادامه داد: رویه اسلامی ایجاب می کند که به مبارزه با جبهه استکبار و مزدوران آنها بپردازیم و برادران مسلمان خود را یاری کنیم.

امام جمعه موچش از توابع کامیاران در بخش دیگری با اشاره به آیین های ویژه مردم مسلمان کردستان در ماه ربیع الاول، اظهار کرد: همین ابراز محبت ها به رسول الله (ص) عامل مهمی برای استحکام وحدت در کردستان بوده است.

وی بیان کرد: تکفیری ها و گروهای تندرو نیز با علم به این امر به طور مستقیم به این آیین ها حمله می کنند و سعی در نفی و نابودی آنها دارند.

اقبال بهمنی فراهم کردن زمینه روشنگری توسط علما و استادان دانشگاه در میان نسل جوان را امر مهمی در افزایش وحدت بیان کرد.* وحدت، سد محکمی در مقابل توطئه های دشمنان استنماینده ولی فقیه در کردستان گفت: وحدت، سد محکمی در مقابل اهداف دشمن برای ضربه زدن به امت اسلامی است.

سید محمد حسینی شاهرودی در نشست هماهنگی برنامه های هفته وحدت در سنندج افزود: دشمنان از ابتدای تاریخ اسلام از حربه اختلاف افکنی استفاده کرده اند.

وی ادامه داد: مسلمانان بیشترین ضربه را از اختلافاتی خوردند که از صدر اسلام تاکنون در میان آنها ایجاد شده است.

حسینی شاهرودی اظهار کرد: کشورهایی که سال ها استعمارگر بوده اند روحیه حیله گری دارند و این ویژگی است که قرآن در مورد کسانی به کار می برد که در مقابل پیامبر(ص) ایستادند.

وی گفت: درگیری هایی که در چند کشور اسلامی پیش آمده، منشا تفکر کفر آمیز تکفیری است و هیچ سنخیتی با اسلام ندارد.

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: امروز باید به سمت تشکیل امت واحده برویم.

وی ادامه داد: تلاشهای دشمنان برای ایجاد اختلاف در کشور ایران اسلامی ناکام بوده و در مقابل، وحدت و برادری افزایش یافته است.

حسینی شاهرودی بر اجرای با شکوه و مناسب برنامه های هفته وحدت تاکید کرد.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 340063