توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
خداحافظی با 8 فن‌آوری که 2014 سال آخر زندگی‌اشان است!+تصاویر
پنجشنبه ۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۱۰
همین چند روز پیش بود که از فن‌آوری‌هایی که قرار است سال 2015 با آن‌ها مواجه شویم نوشتیم، اما نگاه به آینده نباید ما را از چیزهایی که تا به‌حال داشته‌ایم و با وجودشان زندگی‌امان دست خوش تغییر شده است، غافل کند.
به گزارش گروه دانش عرش نیوز:

حتما برای شما هم اتفاق افتاده که دلتان برای یکی از وسایل الکترونیکی یا سرویس‌های قدیمی‌ تنگ شود. وسایلی که خاطرات زیادی با آنها داشتید. شاید باب طبع‌امان نباشد، ولی مطلب زیر می‌خواهد از 8 فن‌آوری که سال 2015 آن‌ها را نخواهیم دید صحبت کند.

آی‌پاد کلاسیک (2001 – 2014)

به محض متوقف کردن تولید آی‌پاد کلاسیک از سوی اپل، این گجت دوست داشتنی به یک وسیله کلکسیونی تبدیل شد. کمی عجیب است که بخواهیم وسیله‌ای را که تا همین چند وقت پیش پیشرو بوده است، قدیمی و منسوخ شده بخوانیم.

کتابخانه کلیپ آرت مایکروسافت آفیس (1996-2014)

از زمان قرار گرفتن این کتابخانه، کسی نبوده است که از برچسب‌ها و تصاویرش بهره نبرده باشد. اما اوایل همین امسال بود که مایکروسافت اعلام کرد قصد دارد این کتابخانه را به طور کل حذف کند و کاربران از این پس باید از ویژگی جستجوی تصاویر بینگ برای ساخت پاور پوینت‌ها و صفحه گسترده‌ها استفاده کنند.

ویندوزاکس‌پی (2001 – 2014)

اگر هنوز هم از ویندوز اکس‌پی استفاده می‌کنید، دیگر وقت آن رسیده یک خداحافظی جانانه کنید. غیر از گذشت 13 سال از حضور این سیستم عامل، مایکروسافت پشتیبانی از آن را ماه آوریل متوقف کرده است. برای امنیت خودتان هم شده دست از اکس‌پی بردارید.

(PSP (2004-2014

پس از 10 سال زندگی با عزت و فروش 80 میلیون دستگاه، دیگر زمان آن رسیده که با PSP این گجت فوق‌العاده خداحافظی کنیم. جایگزین این گجت یعنی ویتا اگر بتواند دست از گمراه کردن مشتریانش بردارد، قطعا عمر طولانی پیش رو خواهد داشت.

(MSN Messenger  (Windows Live Messenger) (1999-2014

به همراه AIM، مسنجر MSN برای آمریکایی‌ها در واقع آشنایی با چت فوری بود. با اینکه AIM هنوز قصد ادامه زندگی دارد، مایکروسافت تصمیم گرفته که چت خودش را با سیستم جدید ایجاد ارتباط مثل اسکایپ جایگزین کند.

سونی وایو (1996-2014)

سونی ماه فوریه اعلام کرد که می‌خواهد از حوزه لپ‌تاپ و دسکتاپ خارج شده و تمرکز خودش را روی تبلت‌ها بگذارد. با اینکه باید صادقانه سری وایو سونی را تحسین کرد، دیگر زمان آن رسیده که جای خود را به دستگاه‌های جمع و جورتری چون تبلت‌ها بدهند.

ولی اگر یکی از طرفداران و هواخواهان وایو هستید، این احتمال می‌رود که این لاین به طور جداگانه در ژاپن به موجودیت خود ادامه دهد.

هدیه‌های فیس بوک (2012-2014)

آیا تا به‌حال از این هدیه‌های فیس‌بوکی دریافت کرده‌اید؟ باور کنید تعدا افرادی که از این ویژگی استفاده کرده‌اند خیلی کم است، به همین دلیل فیس‌بوک پس از راه‌اندازی بازار مجازی، این سرویس را متوقف می‌کند.

موبایل‌های نوکیا (1984-2014)

به راستی یکی از بزرگترین خداحافظی‌های سال 2014 متعلق به همین برند نوکیا است.

منبع:itresan

کد مطلب: 346517