توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
سرگردانی ایرانی‌ها برای ورود به آمریکا
شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۰۱
شرکتهای هواپیمایی خارجی در سوار کردن ایرانی‌هایی که دارای ویزا و یا گرین کارت آمریکا هستند سیاستهای یکسانی اتخاذ نکرده‌اند.
 به گزارش عرش نیوز، توماس اردبرینک،خبرنگار نیویورک تایمز در صفحه توئیتر خود به بیان برخی مشکلات اتباع ایرانی و یادوملیتی برای ورود به آمریکا پس از دستور اخیر دونالد ترامپ پرداخت.

 
در یکی از توییتهای وی آمده است: به من گفته‌اند که پرواز  TK9 از استانبول به مقصد لس‌آنجلس اجازه سوار شدن تمام ایرانی‌های دارای گرین کارت را داده اما مانع از سوار شدن افرادی شده است که ویزای آمریکا در اختیار داشته‌اند.

 
وی در یکی دیگر از توئیتهای خود نوشته است: یک مقام خطوط هوایی اعلام کرد که شرکتهای لوفتهانزا، قطر و امارات اجازه پرواز هیچ شهروندی که دارای پاسپورت ایرانی باشند و همچنین ایرانی‌هایی که گرین کارت داشته باشند را نخواهند داد.

 
به اعتقاد این خبرنگار  اجرای تصمیم ممنوعیت ورود ایرانی‌ها به آمریکا در جمعه شب باعث تفسیر قوانین به شکلهای مختلف از سوی ماموران مرزی شده است.

 
دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا فرمان اجرایی‌ای را امضا کرد که بر اساس آن ورود اتباع ایرانی و 6 کشور مسلمان دیگر به آمریکا به تعلیق در می‌آید.
/ تسنیم
کد مطلب: 391616
 
 


پربازدیدترین