توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
پیاده از حرم رضوی تا حرم حسینی/ کاروان انصارالحسین(ع) به بروجن رسید+تصاویر
شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۹
کاروان پیاده انصارالحسین(ع) مشهد با ۶۶ نفر که به عشق امام حسین(ع) زندگی روزمره را رها کرده و در مسیر کربلا در بیابان کوه و دشت گام بر می دارند به شهرستان بروجن چهارمحال و بختیاری رسید.
به گزارش عرش نیوز،
کاروان پیاده انصار الحسین کاروانی از عاشقان امام حسین(ع) است که از جوار بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) سفر خود را به عشق امام حسین(ع) به کربلا آغاز کرده اند.

این عاشقان حسین با گذر از شهرها مختلف کشور و گذشتن از کوه و دشت بیابان در شوق رسیدن به کربلا برای زیارت امام حسین(ع) هستند.

در این سفر از نوجوان ۱۲ سال تا پیرمرد ۷۲ ساله کاروان را همراهی می کند. در بین این عاشقان روشندلی نیز وجود دارد که با پای پیاده در رکاب این کاروان گام بر می دارد.

کاروان پیاده انصار الحسین(ع) که صبح روز نهم آبان ماه امسال از جواربارگاه ملکوتی علی ابن موسی الرضا(ع) حرکت خود را به سمت کربلای معلی آغاز کرده و از شهرهای مختلف کشور گذشته به استان چهارمحال و بختیاری رسیده است و وارد شهر بروجن اولین شهر چهارمحال و بختیاری شده است.

مسئول هماهنگی کاروان پیاده انصار الحسین در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه این کاروان پیاده نهم آبان سفر خود را به سمت کربلا از مشهد آغاز کرده است، اذعان داشت: این کاروان با گذر از استانهای خراسان رضوی، خراسان جنوبی و اصفهان به چهارمحال و بختیاری رسیده است و بروجن اولین شهری است که وارد آن شده ایم.


علی حقیر پور با اشاره به اینکه تعدادی اعضای این کاروان ۶۶ نفر است، عنوان کرد: کوچکترین عضو این کاروان یک نوجوان ۱۲ سال و مسن ترین عضو این کاروان یکی پیرمرد ۷۲ ساله است که به عشق حسین در مسیر کربلا گام بر می دارند.

وی تاکید کرد: طی حدود ۳۵ روز پیاده روی به استان چهارمحال و بختیاری رسیده ایم که اعضای این کاروان یک هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه را تاکنون پیموده اند.

وی تاکید کرد: همه اعضای این کاروان کار و زنذگی خود را به عشق امام حسین(ع) رها کرده اند و در این مسیر گام بر می دارند.

وی تاکید کرد: یک روشندل نیز عضو این کاروان است که پای به پای اعضای این کاروان در مسیر کربلا گام بر می دارد.

مسئول هماهنگی کاروان پیاده انصار الحسین اظهار داشت: این کاروان با اهدافی حرکت خود را آغاز کرده است که مهمترین آنها تجدید میثاق با شهدای انقلاب اسلامی، اشاعه و ترویج فرهنگ حسینی و فرهنگ عاشورایی در بین جامعه، احیای امر به معروف و نهی از منکر، اطاعت از فرمایشات مقام معظم رهبری و... است و شعار این کاروان دعای سلامتی امام زمان است.


وی بیان کرد: اعضای این کاروان از شهرهای و استانهای مختلف کشور همچون، تهران، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، شیراز، خراسان شمالی، اسفراین، شیروان، چناران، تربت جام و تربت حیدریه، طبس و... هستند.

علی حقیر پور در جواب سئوال خبرنگار درباره اینکه سردی هوای چهارمحال و بختیاری مشکلی برای اعضای گروه در مسیر راه ایجاد نکرده است، اظهار داشت: کاری که از مشهد تا کربلا انجام می شود کار عشق است و عشق امام حسین(ع) همه را بیابانگرد می کند و همه با بحث گرما و سرما و کوه و دشت و بیابان آشنا کرده است تاکنون به مدد یاری امام حسین(ع) مشکلی نداشته ایم.

مسئول هماهنگی کاروان پیاده انصار الحسین در ادامه با اشاره به اینکه ۱۶، ۱۷روز دیگر در مسیر هستیم تا به کربلا برسیم، اذعان داشت: از بروجن به سمت لردگان و سپس به سمت استان خوزستان حرکت می کنیم.

وی اذعان داشت: در استان خوزستان از مسیر ایذه، باغملک، رامهرمز، آبادان به سمت مرز شلمچه حرکت می کنیم وتجدید میثاقی با شهدای شلمچه خواهیم داشت و سپس به سمت کربلا حرکت می کنیم.

منبع: خبرگذاری مهر
کد مطلب: 338714