توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رییس هیات مدیره شرکت آلومینیوم:
دوهزارو 500 میلیارد ریال برای توسعه صنعت آلومینیوم در اراک سرمایه گذاری شد
چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۱۲
رییس هیات مدیره شرکت آلومینیوم ایران گفت: دو هزار و 500 میلیارد ریال به منظور شتاب در طرحهای توسعه صنعت آلومینیوم در اراک سرمایه گذاری شد.
به گزارش عرش نیوز به نقل از ایرنا، داریوش پاک بین روز چهارشنبه افزود: پروژه آند سازی ایرالکو یکی از حیاتی ترین طرحهای صنعت آلومینیوم کشور است که تولید انبوه آن تامین کننده نیازهای مرتبط با صنعت آلومینیوم خواهد بود.

 
وی یادآورشد: حجم اولیه سرمایه گذاری در این طرح با مشارکت ایرالکو و سرمایه گذاران بخش خصوصی تامین و هم اینک سهم مشارکت ایرالکو یک هزار میلیارد ریال است.

 
پاک بین با بیان اینکه با بهره برداری از این طرح سالانه 100 هزار تن آند در اراک تولید می شود، افزود: پیش بینی می شود تا سه سال آینده عملیات اجرایی ساخت واحد آند سازی ایرالکو به اتمام برسد که این مهم یکی از موفقیت های شرکت در پیگیری طرحهای توسعه ای است.

 
رییس هیات مدیره شرکت آلومینیوم ایران به اتوماسیون خط 3 کارگاه احیای ایرالکو اشاره کرد و گفت: جایگاههای نصب این دیگ های جدید آماده و برخی تجهیزات مورد نیاز نیز از کمرگ ترخیص شده که پیس بینی می شود نیمه اول مهرماه امسال در مدار قرار گیرد.

 
پاک بین افزود: برای نخستین بار حسابهای مالی شرکت در اراک متمرکز شده که این اقدام نیز در راستای توسعه رونق اقتصادی کلانشهر اراک انجام شده است.

 
شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو) در سال 1351 با دو خط تولید به ظرفیت 45 هزار تن در سال در اراک آغاز به کار کرد.

 
پس از پیروزی انقلاب اسلامی و افزودن سه خط دیگر، ظرفیت تولید این فلز به 120 هزار تن در سال رسید که محصولات متنوع شامل انواع شمش تی بار، هزار پوندی، آلیاژهای ریخته گری، بیلت و اسلب را شامل می شود.

 
عملیات اجرایی طرح توسعه ایرالکو با فناوری 200 کیلو آمپر نیز در سال 1381 با هدف حفظ راهکارهای زیست محیطی آغاز و در سال 1386 نیز به بهره برداری رسید.

 
تولیدات شرکت ایرالکو خوراک 11 هزار واحد کارگاهی زیردستی با بیش از 250 هزار نفر کارگر را تامین می کند.
کد مطلب: 288710