توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
کارخانه لنت ترمز با تکنولوژی کره جنوبی در رزن ایجاد می‌شود
سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۴۹
کارخانه لنت ترمز با تکنولوژی و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی کره جنوبی در شهرستان رزن ایجاد می‎شود.
به گزارش عرش نیوز؛در روزهای گذشته دو سرمایه‌گذار اهل کشور کره جنوبی برای بررسی وضعیت استان همدان برای سرمایه‌گذاری به استان همدان سفر کرده و از نزدیک به ظرفیت‌های همدان آشنا شدند.

این دو سرمایه‌گذار توسط یکی از فعالان بخش خصوصی رزنی مقیم پایتخت برای سرمایه‌گذاری در همدان شناسایی شده و در این مدت ضمن بازدید از مراکز صنعتی و تفریحی همدان با استاندار و معاون وی نیز دیدار داشتند.

استاندار همدان در دیدار با سرمایه‌گذاران کره ای شرایط استان همدان را برای سرمایه‌گذاری مساعد دانسته و امنیت سرمایه‌گذاری خارجی در همدان را تضمین کرد.

از این رو با فرماندار و سرمایه‌گذاران گپ و گفتی کوتاه در زمینه سرمایه‌گذاری صورت گرفته که در زیر به آن اشاره می‎شود.

امنیت سرمایه‌گذاری در رزن ایجاد شده است

فرماندار رزن با اشاره به اینکه رزن ظرفیت‌های بسیاری برای توسعه دارد، اظهار داشت: با استقرار دولت تدبیر و امید فضای بین‌المللی و داخلی برای توسعه اقتصادی فراهم شده است.

فتحعلی حسینی افزود: جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی در دستور کار دولت قرار گرفته و از این رو امنیتی برای سرمایه ایجاد شده که به تبع این فضا در استان همدان نیز ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه شهرستان رزن از نظر جغرافیایی وضعیت بسیار مطلوبی دارد، گفت: رزن در بین سه استان صنعتی قزوین، مرکزی و زنجان قرار داشته و نزدیکترین شهرستان استان همدان به پایتخت است.

حسینی با اشاره به اینکه یکی از ملزومات توسعه اقتصادی تامین آب است، گفت: وضعیت شهرستان رزن در بین شهرهای شمالی استان از نظر تامین آب بسیار مطلوب بوده و از این نظر مشکلات کمتری داریم.

وی با اشاره به اینکه حفظ سرمایه‌گذاری موجود در اولویت استان و شهرستان رزن قرار دارد، گفت: 25 واحد تولیدی در شهرستان رزن معوقات بانکی داشتند که در نهایت به تعطیلی و عدم فعالیت آنها منجر شده بود.

فرماندار رزن با بیان اینکه مشکلات 8 واحد تولیدی تعیین تکلیف شده و بدهی آنها تعیین تکلیف شده است، تصریح کرد: پس از این اقدامات در حال حاضر 125 نفر افراد بیکار شده دوباره مشغول به کار شده‌اند.

وی عنوان کرد: شهرستان رزن از نظر مواد معدنی یکی از شهرستان‌های مطرح استان همدان است که معادن مختلف از جمله سیلیس، فلدسپات، کوارتز، دولومیت، سنگ آهن و سنگ آهک در آن وجود دارد.

حسینی با بیان اینکه سرمایه‌گذاران کره‌ای ابتدا در حوزه لنت ترمز سرمایه‌گذاری می‌کنند، افزود: اگر شرایط مساعدی ایجاد شده و احساس امنیت سرمایه‌گذاری برای آنها ثابت شود در زمینه تولید باتری نیز سرمایه‌گذاری می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه فضای مثبتی برای جلب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی ایجاد شده است، بیان کرد: پنجره واحد سرمایه‌گذاری در استان همدان تشکیل شده و می‌تواند امور مربوط به سرمایه‌گذاران را را تسریع بخشد.

فرماندار رزن با اشاره به اینکه اراده سیاسی برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در استان همدان وجود دارد، عنوان کرد: موافقت اصولی تولید مصالح خشک با سرمایه‌گذاری 15 میلیارد تومانی صادر شده که یکی از موارد سرمایه‌گذاری در شهرستان است.

وی افزود: تاکید می‌کنیم سرمایه‌گذاران به جای عجله در سرمایه‌گذاری با بررسی و دقت لازم وارد شوند و در این بین با تمام وجود در خدمت سرمایه‌گذاران هستیم.

حمایت از سرمایه‌گذار در حد شعار نباشد

سرمایه‌گذار رزنی نیز گفت: حمایت از سرمایه‌گذار در حد شعار نباید باشد بلکه از دولتمردان تدبیر و امید انتظار می‏رود سرمایه‎گذاران را در عمل همراهی کنند.

حمید شاهنجرینی بیان کرد: انتظار می‎ود به مرحله‌ای برسیم که در عمل شاهد حمایت دولتمردان از سرمایه‎گذاران بخش خصوصی باشیم چراکه در حال حاضر از سوی مدیران استان همدان برخورد مناسبی با سرمایه‎گذاران می‏شود.

وی با اشاره به اینکه در نصف روز مجوزهای لازم صادر شده است، عنوان کرد: ولی این موارد تشریفات کار است که امیدواریم در عمل نیز شاهد عملیاتی شدن گفته‌های مدیران باشیم.

شاهنجرینی درباره سرمایه‌گذاری بخش خصوصی کره‎ای در رزن نیز گفت: این سرمایه‌گذاری فتح بابی است و سرمایه‌گذاران کره‌ای در حال ارزیابی هستند تا در صورت مساعد بودن شرایط، برای سرمایه‌گذاری‌های بعدی نیز اقدام کنند.

وی با تاکید بر اینکه عزم ملی از سوی بخش خصوصی عملیاتی شده است، گفت: حال انتظار داریم مدیریت جهاد مدنظر مقام معظم رهبری نیز از سوی دولتمردان اجرایی شودکه در آن زمان شاهد ورود سرمایه‌گذاران بیشتر و بزرگ‌تر هستیم.

این سرمایه‌گذار بومی بیان کرد:سرمایه‌گذاران کره‌ای در زمینه تولید لنت ترمز در شهرستان رزن سرمایه‌گذاری می‎کنند که ضمن در اختیار گذاشتن تکنولوژی آن، 10 میلیارد تومان نیز در این زمینه سرمایه‎گذاری می‏کنند.

وی تصریح کرد: در صورتی که این سرمایه‎گذاری از نظر بخش خصوصی کره موفق باشد آنها در زمینه تولید باتری خودرو با حجم سرمایه‌گذاری 100 میلیارد تومان در شهرستان رزن سرمایه‌گذاری می‎کنند.

تحریم‌ها سرمایه‎گذاری در ایران را دشوار کرده است

سرمایه‌گذار کره جنوبی گفت: فضای مسمومی نسبت به ایران در دنیا ایجاد شده و از طرف دیگر سرمایه‎گذاری در ایران با توجه به تحریم‌ها دشوار است.

کونگ جای کیم افزود: در حال بررسی وضعیت استان برای سرمایه‎گذاری‎های بزرگ هستیم و برای شروع تکنولوژی تولید لنت ترمز را در اختیار قرار می‏‌دهیم که امیدواریم به موفقیت برسد.

وی با اشاره به اینکه ریسک سرمایه‎گذاری تکنولوژی بسیار بالاست، عنوان کرد: اگر در این مرحله به نتایج مطلوب دست پیدا کنیم به طور قطع سرمایه‎گذاری‎های بزرگ دیگری نیز در راه است.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 355012