توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
امام جمعه شیراز: ملت ایران حافظ دستاوردهای حماسه نهم دی است
چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۱۵
نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز گفت: پیروز وقایع پس از انتخابات سال 88 مردم هستند و ملت ایران حافظ دستاوردهای حماسه نهم دی است.
به گزارش عرش نیوز؛آیت الله اسدالله ایمانی سه شنبه شب در آیین گرامیداشت حماسه نهم دی در دانشگاه شیراز که با حضور استاندار فارس و دو تن از نمایندگان مردم تهران در مجلس برگزار شد، افزود: اگر 22 بهمن 57 را زمان پیروزی انقلاب اسلامی می دانیم، می توان گفت نهم دی ماه 88 نیز عامل تداوم انقلاب و نظام اسلامی بود و همانگونه که 22 بهمن را ارج می نهیم؛ نهم دی را نیز پاس می داریم.

نماینده ولی فقیه در استان فارس اظهار کرد: نهم دی ماه متعلق به گروه خاصی نیست بلکه متعلق به همه مردم ایران از جمله 40 میلیون نفری است که در انتخابات سال 88 در پای صندوق های رای حاضر شدند.

ایمانی با بیان این که ناگفته ها درباره فتنه 88 بسیار است، گفت: تاریخ باید این ناگفته ها را بازگو کند و تحلیلگران باید بیان کنند و به مدیریت ولایی، ارزشمند، علمی و مستند به متانت و آرامش و پرهیز از سلیقه ای عمل کردن رهبر معظم انقلاب آفرین گفت که فضای شکسته شدن فتنه ها و نومید شدن دشمنان را فراهم کرد.

امام جمعه شیراز در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: 60 آیه از آیات کتاب آسمانی قرآن کریم درباره فتنه است و ماموریت پیامبران در شناساندن حق از باطل و سره از ناسره تبیین شده است.

وی گفت: در دوران پس از انقلاب وقتی دشمن دریافت که در زمان حیات امام نمی تواند کاری از پیش ببرد، طراحی های خود را برای دوره بعد از امام پیش بینی کرد و حرکت آنها در 18 تیرماه 78 نمودار شد و در 23 تیرماه آن سال با حضور مردم پایان یافت.

ایمانی افزود: دشمن عقب ننشست و ترک مخاصمه نکرد تا این که در انتخابات 88 که رقابت و مشارکت به معنای واقعی کلمه را شاهد بودیم، عده ای ادعاهایی مطرح کردند و هر چه خواستند گفتند؛ نظام نیز با آنها با طمانینه و آرامش برخورد کرد و مقام معظم رهبری نیز از اختیارات خود استفاده کرد تا این که فضا به دست دشمنان نظام نیفتد.

وی ادامه داد: این حرکت ها ادامه یافت تا این که قضیه عاشورا اتفاق افتاد و مردم متوجه شدند که قصه، قصه تقلب و مهندسی انتخابات نیست بلکه قضیه دین، ارزش های ولایی و نادیده گرفتن همه آنچه ایرانیان محب اهل بیت 1400 سال به آن پایبند بودند و در مسیر آن فداکاری کردند؛ بود.

امام جمعه شیراز گفت: در برخی استان ها و شهرها مانند شیراز در روز هشتم دی ماه مردم خودجوش به میدان آمدند و برخی استان های دیگر نیز نهم دی ماه به میدان آمدند که آمدن مردم به صحنه، حرکت از پیش تعیین شده و برنامه ریزی شده مسوولان و دست اندرکاران نبود.

وی اظهار کرد: همه مردم به حمایت از نظام مقدس اسلامی، نهضت اباعبدالله الحسین (ع) و رهبری وارد میدان شدند و این حرکت مردم باطل السحر حرکت های فتنه گران شد.

آیین گرامیداشت حماسه نهم دی ماه سه شنبه شب با سخنرانی آیت الله ایمانی نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز و با حضور سیدمحمد احمدی استاندار فارس آغاز شد و در ادامه با سخنرانی علیرضا زاکانی و حجت الاسلام سیدمحمود نبویان نمایندگان مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و کامران باقری لنکرانی عضو جبهه پایداری انقلاب اسلامی ادامه یافت.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 349118