توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
تصمیمات ارزشمند رئیس جمهور برای توسعه و پیشرفت استان بوشهر
يکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۰
استاندار بوشهر گفت: رئیس جمهور در سفر این هفته خود به استان بوشهر خبرهای خوبی برای توسعه و پیشرفت استان بوشهر خواهد داشت که در دیدار با مردم اعلام خواهد کرد.

به گزارش عرش نیوز؛مصطفی سالاری صبح امروز در نشست شورای اداری استان بوشهر با اشاره به سفر این هفته رئیس جمهور و کاروان دولت تدبیر و امید به استان بوشهر اظهار داشت: دوازدهمین مقصد کاروان دولت تدبیر و امید، استان بوشهر خواهد بود و مردم استان بوشهر روز سه‌شنبه میزبان رئیس جمهور هستند.

وی بیان کرد: باید بستر و زمینه را برای حضور مردم در مراسم استقبال آماده کنیم هر چند به هیچ گروه و افرادی تاکید نمی‌کنیم در مراسم استقبال حضور داشته باشند چرا که مردم خود با اشتیاق به دیدار با رئیس جمهور خواهند آمد.

استاندار بوشهر با بیان اینکه در دو هفته گذشته مسائل مختلف استان را با وزرا و معاونان رئیس جمهور مطرح کرده و زمینه را برای سفر فراهم کردیم، گفت: رئیس جمهور تصمیمات خود را در چارچوب کار کارشناسی اتخاذ می‌کنند و ما نیز برای مطرح کردن مسائل کارشناسی استان با وزرا جلسات مختلفی داشتیم.

سالاری با اشاره به نشست‌های کارشناسی با وزرای دولت برای مطرح کردن مسائل مهم و کلیدی استان بوشهر تصریح کرد: در جلسه با وزیر راه و شهرسازی در مورد پروژه‌های نیمه‌تمام راهسازی بحث و تبادل نظر شد و بر این اساس اگر پروژه‌های نیمه‌تمام را در دو سال آینده تمام کنیم وضعیت استان از نظر بزرگراهی بسیار مطلوب خواهد شد.

وی با اشاره به برخی پروژه‌های راهسازی حیاتی در استان بوشهر گفت: در مورد وضعیت پیرامونی بوشهر به دنبال یک راه خروجی جدید هستیم که امیدواریم در سفر هیئت دولت به تصمیم خوبی در این زمینه برسیم.

استاندار بوشهر با بیان اینکه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور اشراف خوبی به مسائل استان بوشهر داشتند، خاطرنشان کرد: در دیدار با وزیر کشور مسائل مختلف استان مطرح شد و وزیر کشور به مسائل استان اشراف خوبی داشتند.

سالاری در مورد دیدار با معاون برنامه‌ریزی رئیس جمهور بیان کرد: بر اساس پیگیری صورت گرفته امیدواریم در سال 93 تخصیص 100 درصدی اعتبارات بسیاری از پروژه‌ها را محقق کنیم و برای سال‌های 94 و 95 در این سفر تصمیمات قابل توجه و فراتر از حد انتظار از سوی رئیس جمهور اتخاذ خواهد شد.

وی با اشاره به دیدار با رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: با توجه به ایجاد دو نیروگاه جدید در استان بوشهر نظر ما این بود که مجتمع مسکونی برای این دو نیروگاه در سایت‌های صنعتی در نظر گرفته نشود.

سالاری به دیدارش به وزیر ارتباطات و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری اشاره کرد و گفت: در دیدار با رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری مقرر شد توافقنامه احداث دو دهکده گردشگری در جریان سفر دولت به استان بوشهر به تصویب برسد.

استاندار بوشهر افزود: با توجه به منابع مالی محدود وزارت جهاد کشاورزی، امیدواریم در این سفر تصمیمات خوبی هم برای حوزه کشاورزی استان بوشهر اتخاذ شود.

سالاری با بیان اینکه رئیس جمهور با دید کارشناسی عالی، مسائل مطرح شده در مورد استان بوشهر را بررسی می‌کنند، اظهار داشت: برخی تصمیمات را در جلسات کارشناسی ایشان گرفتند و تصمیمات مهم دیگر را در دیدار با مردم استان بوشهر اعلام خواهند کرد، اکنون رئیس جمهور به مسائل استان بوشهر اشراف کامل دارند و با دید مثبت به مسائل استان نگاه می‌کنند.

وی افزود: در جلسه سرمایه‌گذاری استان که با حضور مدیرعامل بانک مرکزی برگزار شد بنگاه‌های اقتصادی بزرگ کشور هم حضور داشتند و امیدواریم از این ظرفیت برای اجرای طرح‌های کلان در استان از جمله منطقه ویژه شمال استان، بخش گردشگری استان و .. بهره ببریم.

سالاری گفت: خوشبین هستیم که سفر رئیس جمهور به استان بوشهر مایه خیر و برکت برای استان باشد و تصمیمات خوبی برای رفع گره‌های اساسی در طرح‌های مختلف استان گرفته خواهد شد.

استاندار بوشهر گفت: جلسه جمع‌بندی پیش از سفر دولت که با حضور رئیس جمهور برگزار شد جلسه‌ای مثبت و فراتر از حد انتظار بنده بود که به نتایج ارزشمندی هم منتج خواهد شد.

وی بیان کرد: در تدارک سفر تمام تلاش ما این باشد که از اسراف بپرهیزیم و همواره تکریم مردم را که دستور رئیس جمهور نیز است در دستور کار مسئولان استانی باشد.

سالاری گفت: مدیران استانی در برنامه‌های سفر دولت حضور فعال داشته باشند و بعد از سفر هم تلاش خود را برای پیگیری مصوبات و درخواست‌های مردم داشته باشند.

استاندار بوشهر تاکید کرد: نیاز است نظم کامل اطراف ورزشگاه محل سخنرانی رئیس جمهور با رعایت کامل حرمت مردم تامین شود.


منبع:فارس

کد مطلب: 354013