توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
اختصاص یک درصد ارزش افزوده به حوزه سلامت قانون دائم می‌شود
چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۲۸
نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه حوزه بهداشت در لایحه پیشنهادی دولت نسبت به سایر حوزه‌ها بهتر بوده که در آن اختصاص ۱درصد ارزش افزوده به حوزه سلامت به صورت قانون دائم اجرا می‌شود.

به گزارش عرش نیوز؛شهلا میرگلوبیات با اشاره به این‌که سلامت و بهداشت مردم باید در اولویت قرار گیرد، اظهار داشت: بودجه این بخش نسبت به سایر بخش‌ها خوب بوده که در سال 93 یک درصد از مالیات بر ارزش افزوده در حوزه سلامت مورد استفاده قرار گرفت و این مبلغ مصوبه مجلس را نیز داشت.

میرگلوبیات تصریح کرد: با توجه به تصویب این مهم در مجلس توانستیم در سال 93 طرح تحول نظام سلامت را به منظور رشد و توسعه سلامت افراد در جامعه محقق کنیم که این رقم نیز امسال و در بودجه سال 94 به صورت قانون دائم اجرا می‌شود.

وی افزود: برنامه نظام تحول سلامت یکی از تصمیم‌های اساسی و مهم در بهبود خدمات سلامت محوربوده که این مهم توانسته رضایت شهروندان را تا حد زیادی به همراه داشته باشد.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برنامه‌های مهم این طرح گفت: اقدامات تخصصی در قالب برنامه تحول نظام سلامت شامل کاهش پرداختی درمان از جیب بیماران و رعایت سهم 10 درصد پرداختی بیماران بستری و 5 درصد بیمه روستایی بوده است.

میرگلوبیات تصریح کرد: اقدامات بهبود اقامت همراه بیمار، کاهش میزان فرانشیز، اجرایی شدن بسته خدمتی بیماران صعب‌العلاج، ترویج زایمان طبیعی، استقرار پزشکان مقیم در مناطق محروم و رعایت زمان کافی معاینه‎های پزشکی در هر نوبت ویزیت از دیگر مزایای این طرح است.

وی افزود: باید تلاش شود تا مسائل بهداشتی مردم مرتفع شود و توجه به مسائل بهداشتی در اولویت قرار گیرد و بتوانیم در این بخش یک سرمایه‌گذاری بلند مدت داشته باشیم.

در سال 94 با کسری بودجه مواجه هستیم

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به بودجه سال 94 و کاهش قیمت نفت گفت: با توجه به اینکه از بودجه کشور از درآمدهای نفتی حاصل می‎شود که این رقم 73 دلار بوده و درحال‌حاضرقیمت هر بشکه نفت به 63 دلار رسیده و پیش بینی می‌شود قیمت این مهم به زیر 60 دلار برسد که مشکلاتی را نیز ایجاد می‌کند.

وی‌افزود: قسمتی از بودجه نیز از محل مالیات، عوارض، درامد شرکت‌ها و بخش‌های خصوصی نیز تامین می‌شود که باید تلاش شود که درآمد و هزینه‌های در یک تراز قرار گیرد.

میرگلوبیات تصریح کرد: در سال 94 با توجه به مشکلات بودجه‌ای که وجود دارد در بخش‌های عمرانی نیز با مشکلاتی مواجهیم و پروژه‌های عمرانی با مشکلات و چالش‌هایی روبه‌رو است.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که با توجه به کمبود بودجه باید مدیریت صحیح و کارآمدی در کشور اعمال شود گفت: بخش سلامت، تأمین مواد غذایی، حقوق جاری کارمندان در اولویت اختصاص بودجه هستند که بنابراین باید هزینه‌های بخش عمرانی را کاهش دهیم و از بودجه این بخش کم کنیم.

میرگلوبیات با اشاره به مهم‌ترین وظیفه دولت درحال‌حاضر گفت: دولت باید تلاش کند منابع بسیار محدود را مدیریت کند و هزینه‌ها را به حداقل برساند تا بتوانیم شاهد کاهش فشارهای اقتصادی بر روی مردم باشیم.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به مشکلات ناشی از تورم و مشکلات اقتصادی مدیریت منابع و زمان باید راس همه امور قرار گیرد و کارها در کشور بر اساس اولویت‌بندی و یک روال مشخص انجام شود تا بتوانیم نتایج خوبی را کشور مشاهده کنیم.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 343916