توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
عضو شورای اسلامی شهر همدان خبر داد
اختصاص 20 میلیارد ریال برای اجرای مراحل نخستین پروژه سرای سالمندان همدان
يکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۴۲
عضو شورای اسلامی شهر همدان از اختصاص 20 میلیارد ریال بودجه برای اجرای مراحل نخستین پروژه سرای سالمندان در باغ سوداگر در سال جاری خبر داد.

به گزارش عرش نیوز،علی‌اکبر نظری اظهار کرد: مهندس سوداگر مالک باغ سوداگر حدود 20 سال پیش 85 هزار متر باغ خود را برای ایجاد سرای سالمندان اهدا کرده بود که بر اساس وصیت‌نامه وی باید 30 درصد از متراژ باغ فروخته شده و درآمد حاصل از آن برای احداث ساختمان این سرا هزینه شود.

نظری با اشاره به اینکه این موضوع در شورای دور دوم مورد بررسی قرار گرفت، گفت: بر این اساس در شورای دور دوم تصمیماتی اتخاذ شد، مبنی بر اینکه 10 درصد این باغ برای احداث خانه سالمندان تغییر کاربری داده شود که این امر با چالش‌های متفاوتی روبرو شده و پروژه راکد ماند.

عضو شورای اسلامی شهر همدان اضافه کرد: در دور چهارم شورا موضوع مجددا مورد پیگیری قرار گرفت و هم اکنون طرح در مرحله عقد قرارداد است که مقرر شد ضمن تغییر کاربری 10 درصد از باغ، 90 درصد آن نیز به صورت پارک احداث شده و قابل تغییر کاربری نباشد.

وی با اعلام اینکه امسال 20 میلیارد ریال برای اجرای مراحل نخستین باغ سوداگر در شورا مصوب شده است، اظهار کرد: به زودی عملیات اجرایی آن شروع می شود.

وی با بیان اینکه مجموعه طرح سوداگر به صورت هیئت امنایی اداره می‌شود، افزود: سرای سالمندان به عنوان یک مجموعه فرهنگی پس از احداث توسط شهرداری در اختیار سازمان بهزیستی قرار خواهد گرفت./فارس

کد مطلب: 273013