توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد تأکید کرد
تعیین تکلیف جداسازی آب شرب و فضای سبز کهگیلویه و بویراحمد توسط شهرداری‌ها
يکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۰
معاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از شهرداران استان خواست تا 6 ماه آینده نسبت به جداسازی کامل آب شرب و فضای سبز خود اقدام کنند.

به گزارش عرش نیوز،پژمان نیک‌اقبالی صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بحران کم‌آبی در بیشتر استان‌های کشور وجود دارد و این موضوع تنها مختص به استان کهگیلویه و بویراحمد نیست از مسئولان و دست اندرکاران مربوطه خواست از هم اکنون چاره‌اندیشی لازم را داشته باشند تا مبادا در روزهای اوج کم‌آبی و بحران به تکاپو بیفتند.

معاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: فرمانداران شهرستان‌ها باید با حساسیت بیشتری به این موضوع نگاه کنند و در شورای برنامه‌ریزی نیز نسبت به تخصیص اعتبارات این حوزه کمک بیشتری شود.

نیک‌اقبالی با بیان اینکه هنوز اعتبارات ماده 180 که کمک خوبی به رفع برخی مشکلات می‌کند نهایی نشده است، افزود: مبلغ 1.7 میلیارد تومان از محل این اعتبارات قرار است به استان برای رفع مشکلات کمک شود که تاکنون نهایی نشده است.

وی در خصوص اعتبارات با بیان این که اعتبارات سال 92 روی کاغذ محقق نشد و نیز کاهش 30 درصدی اعتبارات در سال جاری را داشتیم، تصریح کرد: اما در تخصیص‌ها امسال تخصیص واقعی را خواهیم داشت و با اینکه اعتبارات کاهش یافته اما نسبت به سال گذشته دستگاه‌ها اعتبارات بیشتری را دریافت خواهند کرد.

نیک‌اقبالی به وظایف هر یک از دستگاه‌ها در بحران کم‌آبی اشاره کرد و گفت: نیروی انتظامی کمک‌کار خوبی برای آب و فاضلاب در این زمینه است که می‌تواند در قطع کردن آب مشترکین غیر مجار اقدام عملی انجام دهد.

وی افزود: اگر بتوانیم با کمک یکدیگر پرت آب را جمع کنیم بسیاری از مشکلات ما امسال رفع می‌شود.

معاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد برخی از مشکلات را مدیریتی و برخی دیگر را فنی دانست و گفت: یکی از مباحثی که در موضوع آب خیلی مهم به نظر می‌رسد جداسازی آب شهری از آب فضای سبز است.

نیک‌اقبالی به همین منظور از شهرداران سراسر استان خواست تا در یک بازه زمانی 6 ماهه تکلیف جداسازی آب آشامیدنی از آب مورد نیاز فضای سبز را مشخص کنند.

وی وظیفه دهیاران را در این هنگام و در فصلی از سال که کم آبی و بحران آب وجود دارد را سازنده دانست و گفت: دهیاران برای قطع انشعابات غیر مجاز همکاری داشته باشند تا روستاییان با مشکل مواجه نشوند./فارس

کد مطلب: 270016