توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نیروی انتظامی باید به علم و دانش مجهز باشد
دوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۱
نماینده ولی فقیه در استان کرمان گفت: باید در همه امور علم، آگاهی و دانش را مد نظر قرار دهیم و نیروی انتظامی باید به علم و دانش روز مجهز باشد.

به گزارش عرش نیوز؛آیت‌الله سید یحیی جعفری صبح امروز در صبحگاه یگان‌های مشترک نیروی انتظامی استان کرمان با تبریک هفته نیروی انتظامی اظهار داشت: ما هم‌اکنون در دهه کرامت به سر می‌بریم و مقام معظم رهبری فرمودند، « از روز تولد امام محمد باقر (ع) تا روز عید غدیر به عنوان دهه کرامت نامگذاری شود».

امام جمعه کرمان بیان کرد: به همین دلیل حساب ویژه‌ای برای هفته کرامت قائل هستیم و امیدواریم همه ما موفق شویم به وظایف ویژه خودمان جامه عمل بپوشانیم.

جعفری عنوان کرد: امام علی (ع) فرمودند، « ما در همه حالات از انسان‌ها علم، دانش و حکمت را فرا می‌گیریم» و در روایتی امام محمد باقر (ع) در زمینه علم، دانش و آگاهی فرمودند، « آن عالمی که از علمش جامعه بهره‌مند شود، این علم فضیلتش بیشتر از 70 هزار عبادت کننده خدا است».

وی ضمن تاکید بر دستیابی و تجهیز پلیس به علم و دانش تصریح کرد: اهمیت علم و دانش زیاد است و اگر این‌ها نباشد هیچ یک از ما در کار خود موفق نمی‌شویم.

جعفری گفت: باید در همه امور علم، آگاهی و دانش را مد نظر قرار دهیم و اگر علم و آگاهی پیدا نکنیم به هیچ کاری دست پیدا نمی‌کنیم.

امام جمعه کرمان افزود: هیچ ارزشی بالاتر از ادب نیست و همه باید فرزندان خود را با آداب دینی و عقلی تربیت کنیم و اگر ادب و کمال و فضایل معنوی را به دست آورده باشند، دارای ارزش و احترام هستند.

وی بیان داشت: اگر بزرگترین انسان‌ها از لحاظ ظاهر فاقد علم و عقل باشند در جامعه هیچ ارزشی برای آن قائل نیستند و هیچ پشتیبانی برای انسان‌ها مانند مشورت و تبادل نظر نیست و ما در کارهای مهم باید با افراد عالم و بصیر مشورت و تبادل نظر کنیم.

امام جمعه کرمان افزود: در مشورت است که انسان به مقصد اصلی خودش نائل می‌شود و اگر در کارهای مهم اهل مشورت و تبادل نظر نباشیم، دچار اشتباه می‌شویم و بعضی از اشتباهات به سادگی برطرف نمی‌شود.

جعفری عنوان کرد: 20 سال قبل به همه مسئولان کشوری در زمینه کمبود آب تذکر داده بودم، اما هیچ کاری صورت نگرفت تا اینکه استاندار جدید کرمان و معاونان درصدد برآمدند تا مشکل آب استان کرمان را برطرف کنند.

وی تصریح کرد: باید در همه کارها مشورت کرد و چه بسا یک سرباز ساده یک نکته‌ای را بفهمد که صاحب منصب، آن نکته را نفهمد و در تاریخ در این زمینه نمونه‌های مختلفی داریم.

منبع:فارس

کد مطلب: 317681