توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار ایلام:
۱۰۰۰ تن مرغ مازاد ایلام صادر می‌شود
دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۱۳
استاندار ایلام گفت: زمینه صادرات یک‌هزار تن مرغ مازاد استان ایلام از طریق مرز مهران فراهم شد.
به گزارش عرش نیوز؛به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام، محمدرضا مروارید در نشست بررسی وضعیت صادرات در استان ایلام اظهار داشت: تجار ایرانی باید با جدیت بیشتری برای صادرات کالای خود تلاش کنند.

وی ادامه داد: در این راستا لازم است تا بازارچه مرزی دهلران فعال شود و اتاق بازرگانی برای ارتباط با تجار استان میسان عراق اقدامات لازم را انجام دهند و در بحث بازار هلاله شمالی در استان دیاله نیز اقدامات اولیه صورت گرفته و فقط باید تجار با کشور عراق ارتباطات لازم را برقرار کنند.

این مسئول اضافه کرد: مرز ایلام با کشور عراق یک گنجینه نهفته و فرصت بسیار خوبی برای مردم است که در این زمینه باید اشتغال را رونق دهیم و مبادلات تجاری و اقتصادی را با تجار عراقی و استان‌های هم مرز با ایلام در کشور عراق گسترش دهیم.

مروارید تصریح کرد: برای صادرات یک‌هزار تن صادرات مرغ زنده به عراق هماهنگی لازم صورت گرفته که درزمینه صادرات مرغ مازاد تمهیداتی در نظر گرفته شده است؛ مشکل اصلی ما مشکلات و کاغذ بازی‌های اداری داخل کشور است که در حال حاضر ما به دنبال صادرات مرغ زنده به عراق هستیم و در گام نخست صادرات یک‌هزار تن مرغ نهایی شده است.

استاندار ایلام گفت: اگر ما فقط استان واسط عراق را تأمین کنیم مشکل تولید مازاد مرغداری‌های استان حل می‌شود.


منبع:تسنیم
کد مطلب: 356787