توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
پژوهشگر دینی:
بسته شدن شبکه‌های ماهواره‌ای ایران توسط غرب، نشان صحت راهی است که رفته‌ایم
يکشنبه ۱ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۰۹
تحلیل‌گر و پژوهشگر دینی گفت: عملکرد غربی‌ها در زمینه‌ی بستن شبکه‌های ماهواره‌ای ایران مانند پرس‌.تی. وی، العالم نشان از صحت راهی است که رفته‌ایم چون شبکه‌ای مانند پرس‌.تی‌.وی مسائلی را به گوش مردم جهان می‌رساند که غرب سال‌ها مانع پخش آن بود.
 
به گزارش عرش نیوز به نقل از ایسنا؛«علی‌اکبر رائفی‌پور» عصر دیروز(شنبه 31 خردادماه) در همایش جوان، دین و رسانه گفت: جبهه‌ی مخالف نظام اسلامی از تولیدات تاریخی مذهبی سینما و تلویزیون ایران هراس دارد که نمونه‌ی آن را در برخورد تکفیری‌ها با سریالی هم‌چون مختارنامه می‌توان دید.

 
وی ادامه داد: از طرف دیگر این‌ قبیل تولیدات بعلت مفاهیم زیادی که دارند، نقش شگرفی در جهان اسلام گذاشتند و حتی در برخی موارد از تأثیر سریالی چون یوسف پیامبر(ص) در انقلاب مردم مصر سخن گفته‌شده که خود مقامات مصری به این موضوع اذعان کرده‌اند.

 
این تحلیل‌گر دینی اظهار کرد: به لحاظ فنی و علمی باید خود را به سطحی برسانیم که غرب نتواند شبکه‌های ماهواره‌ای ما به راحتی ببندد و مانع رسیدن پیام ما به جهانیان شود.

 
رائفی‌پور افزود: این بدان معنا نیست که رسانه‌های داخل کشور به خصوص رسانه‌ی ملی خالی از اشتباه است بلکه در بسیاری از مسائل مانند ازدواج و آموزش در این حوزه کار نکرده و یا غلط فرهنگ‌سازی کرده که افزایش سن ازدواج و طلاق از نتایج آن است.

 
وی یادآور شد: وقتی که با ساخت چند فیلم در خصوص اهداء عضو توانستیم جایگاه ایران را به رتبه‌ی چهارم در سطج جهان ارتقاء دهیم بی‌شک می‌توانیم با ساخت فیلم‌ها و سریال‌هایی پرمحتوا و با مفاهیم بالا در دیگر بخش‌ها نیز تأثیرگذار باشیم.

 
این پژوهشگر دینی ادامه داد: فیلترنگ اگر از آن استفاده ابزاری نشود یکی از ضرورت‌ها در جامعه است و با بررسی درخواهیم یافت که غربی‌ها که خود سخن از آزادی رسانه می‌زنند، بیشترین فیلترنگ را در خصوص برنامه‌های رسانه‌ای خود اعمال می‌کنند.

 
رائفی‌پور گفت: در برابر همجمه‌های فرهنگی رسانه‌ای غرب باید در خصوص آسیب‌های آن به مردم آموزش دهیم و البته به همه‌ی ابزارهای رسانه‌ای نیز با دید مثبت نگاه کنیم.

 
وی خاطرنشان کرد: تنها این مذهب تشیع است که می‌تواند هر تهدیدی را به فرصت تبدیل کند و بهترین جایی که در آن می‌توان قبح صهیونیست را شکست اینترنت است.
کد مطلب: 276281