توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
انتقال آب سد شهید رجایی به ساری ۳۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد
چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۳۱
نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شهر ساری با مشکل عدیده کم آبی مواجه است، گفت: انتقال آب سد شهید رجایی به ساری ۳۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
به گزارش عرش نیوز، سید رمضان شجاعی دقایقی پیش در نشست مشترک مدیران استانی و نمایندگان مازندران با وزیر نیرو در استانداری، با اشاره به اینکه از وزیر نیرو استدعا نداریم همه مشکلات حوزه آب و برق استان در یک سفر رفع شود، اظهار داشت: از وزیر نیرو می‌خواهیم که در این سفر به نتایج مطلوبی دست یابد.

وی با بیان اینکه مازندران علیرغم برخورداری از منابع آب زیرزمینی تنها کمتر از ۹ این منابع، مهار می شود، افزود: با توجه به اینکه نیاز مردم استان آب شرب و آب کشاورزی بوده متاسفانه از فقر تاسف باری در آب شرب و کشاورزی بسر می‌رود.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هم اکنون ۵۰ درصد روستاهای ساری با مشکل کم آبی مواجه هستند، تصریح کرد: متاسفانه در این روستاها با تانکر آب حمل می‌شود.

شجاعی کیاسری با بیان اینکه تامین آب شرب نیازحداقلی مردم مازندران بوده که از مسئولان مطالبه می‌کند، افزود: بخش وسیعی از روستاهای شهرستان ساری و میاندرود به دلیل کم آبی و خشکسالی زیرکشت نرفته است.

وی با اعلام اینکه ساری تنها دارای یک سد بوده که مطالعات آن قبل از انقلاب آغاز و احداث شده است، گفت: مطالعات سد زارم رود ساری که از مدت‌ها قبل آغاز شده متاسفانه عزمی برای احداث آن از سوی مسئولان نیست.

این نماینده مجلس با بیان اینکه مطالعات اولیه سد چهاردانگه کیاسر انجام شده است، افزود: ۵۰ میلیارد تومان برای ساخت آن اعتبار نیاز است.

وی با اعلام اینکه سد فریم صحرا در سال ۸۴ به بهره برداری رسیده که یک قطره آب در آن نیست، گفت: به دلیل مشکلات فنی، اکنون آب در آن ذخیره نمی‌شود.

شجاعی با اشاره به اینکه در حوزه آب شرب با مشکل کم آبی نیز مواجه هستیم، افزود: آب شرب شهر ساری سالم نیست.

این نماینده مجلس با بیان اینکه انتقال آب سد شهید رجایی به شهر ساری، ۷۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: برای تکمیل این پروژه به ۳۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 341387