توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس فراکسیون ورزش مجلس:
۱۵۰۰ میلیارد تومان به توسعه ورزش کشور اختصاص یافت
شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۱
رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش ۵۰ درصدی اعتبارات وزارت ورزش در سال ۹۳، گفت: امسال هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای توسعه ورزش کشور اختصاص یافت.

به گزارش عرش نیوز؛مقداد نجف‌نژاد اظهار داشت: فراکسیون ورزش یکی از فراکسیون های فعال با حضور تعداد زیادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی بوده که مسائل مربوط به جوانان و ورزش را با دقت و حساسیت پیگیری می کند.

وی افزود: سهم اعتبارات تربیت بدنی کشور در سال گذشته 1000 میلیارد تومان بوده، که با افزایش 50 درصدی این مبلغ از طریق پیگیری های فراکسیون ورزش و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، به 1500 میلیارد تومان افزایش یافته است.

رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در سال 93 برای توسعه و بسط ورزش کشور در حوزه ورزش همگانی و قهرمانی گامهای بلندی برداشته شد، گفت: احکام و قوانینی که در سال 93 برای تعیین بودجه کشور در مجلس شورای اسلامی به آن اشاره شده احکام و قوانین بی نظیری بوده که ظرفیت بالایی را برای رفع مشکلات و ایجاد درآمد های جدید در وزارت ورزش و جوانان و حوزه ورزش ایجاد می کند.

نجف نژاد، افزود: یکی از موضوعاتی که همواره مورد اشاره و تاکید نمایندگان مجلس شورای اسلامی بوده، بحث توجه به حوزه جوانان است.

توجه توامان مجلس به ورزش و جوانان

وی با اشاره به ابراز نگرانی برخی از نمایندگان مجلس و افراد صاحب جایگاه در حوزه جوانان پیرامون این موضوع که وقتی دو سازمان تبدیل به یک وزارتخانه شد؛ در حقیقت ماموریت سازمان جوانان تحت لوای وزارت ورزش تقریبا مغفول مانده است، خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی این عنایت را دارد و هر کجا به حوزه ورزش توجه کرد، ناگزیر به حوزه جوانان نیز توجه ویژه داشت.

رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: دولت و مجلس به طور مشخص در بودجه سال 94 سعی دارد، در حوزه ورزش و هم جوانان که البته نمی توان این دو را از یکدیگر جدا دانست، گام های موثرتری برای رشد و تعالی هر دو بخش در کشور بردارد.

نجف نژاد، با بیان اینکه اعتقاد ما بر این است که ورزش؛ سن، صنف و جنسیت نمی شناسد و شامل همه اقشار جامعه می شود، گفت: متاسفانه جایگاه کشور در ورزش های همگانی از استاندارد های معقول و معمول جهانی پایین تر است و باید برای نزدیک شدن این جایگاه به شرایط استاندارد جهانی تلاش شود.

وی بیان کرد: امروزه این موضوع از نظر علمی به اثبات رسیده که هر 100 هزار ریال هزینه و سرمایه گذاری در حوزه ورزش، در حقیقت موجب بیش از 48 هزار میلیارد تومان صرفه جویی در کمتر از 18 ماه می شود.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی، افزود: اگر توجه بیشتری نسبت به ورزش کشور صورت بگیرد، نه تنها پیشگیری مردم در این حوزه افزایش می یابد بلکه در آینده ای نزدیک مراجعات آنها به مراکز درمانی و مصرف دارو کمتر می شود.

نجف نژاد، خاطرنشان کرد: تحقق این موضوع برابربا کاهش مصرف دارو، واردات دارو، هزینه ای که سالانه دولت برای مبلغ سرانه دارو و بیماری در کشور تعیین می کند و در نتیجه سبب صرفه جویی ارزی و ریالی و افزایش بهره وری از منابع مالی در کشور می شود.

زیان ده بودن باشگاه استقلال و پرسپولیس

وی با اشاره به مصوبه مجلس درباره واگذاری باشگاه های دولتی به طورکل و دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به طور خاص در سال 93 به صورت مزایده، گفت: در سال 92 مصوب شده بود واگذاری این دو باشگاه از طریق شرکت در سازمان بورس و اوراق بهادار کشور واگذار شود؛ اما به دلیل زیان ده بودن این دو باشگاه، شرایط حضور در بورس برای آنها فراهم نشد و ناگزیر در سال 93 واگذاری این دو باشگاه به صورت مزایده در مجلس شورای اسلامی تصویب شد.

رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی، افزود: اعتقاد داریم در حوزه ورزش حتما باید از ظرفیت های بالا و بالنده بخش خصوصی استفاده شود و با پیگیریهای به عمل آمده، گام های خوبی برای تحقق این موضوع در مجلس برداشته شد.

نجف نژاد، تصریح کرد: از اقداماتی که در این رابطه انجام می گیرد، به نظر می رسد متاسفانه شاید دولتها خیلی اقبالی نسبت به اجرای قانون واگذاری باشگاههای دولتی به بخش خصوصی ندارند اما تلاش ما بر این است تا این موضوع در سال 93 اجرایی شود.

وی بیان کرد: در روزهای گذشته برخی افراد موضوعاتی را در رابطه با باشگاه پرسپولیس مطرح کردند که بنده در مصاحبه قبلی خودبه این موضوع اشاره کردم، که این دو باشگاه سرنوشت مشابه دارند یعنی اگر قرار است دولت این باشگاه‌ها را اداره کند باید خوب اداره کند و اگر قرار است واگذاری باشگاه‌های دولتی انجام شود، پس هر دو باشگاه باید با هم واگذار شوند.

عضو مجمع نمایندگان مازندران، با اشاره به اینکه در سال گذشته پیشنهاداتی مبنی واگذاری این دو باشگاه داشتیم و امسال قطعا این موضوع را پیگیری می کنیم، گفت: شرایط برای واگذاری این دو باشگاه کاملاً واضح و مشخص است.

رشد روبه عقب فوتبال کشور

نجف نژاد، افزود: اعتقاد داریم 49 درصد از سهام این دو باشگاه باید به بخش اعظم جوان کشور یعنی هواداران که به عنوان پیشینه و سرمایه اصلی این تیمها هستند واگذار و 51 درصد دیگر سهام آن به بخش خصوصی واگذار شود تا این موضوع تمایل آنها برای سرمایه گذاری در این باشگاه‌ها را فراهم کند.

وی با اشاره به اینکه سرمایه گذاران بخش خصوصی پس از خرید باشگاه ها باید مدیریت آن را نیز خودشان عهده دار شوند، گفت: امیدواریم در یک افق ده ساله حداقل این دو باشگاه ورزشی و پرهوادار کشور را در حال پیشرفت و ترقی ببینیم.

رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه متاسفانه امروزه نه تنها فوتبال کشور در حال رشد و تعالی نیست، بلکه در واقع رو به عقب گام بر می دارد، افزود: شاید عمده ترین دلیل این موضوع پول های بی حساب و کتابی است که در این حوزه هزینه می شود.

نجف نژاد، با اشاره به اینکه اگر بخش خصوصی با حضور در این گود با رقیبی به نام دولت روبرو نشود قطعا شاهد تحول در این حوزه خواهیم بود، گفت: بخش خصوصی بهتر از دیگران به منافع خود آشنایی و به عملکرد خود مهارت دارد.

وی خاطرنشان کرد: با در نظر گرفتن یک چشم انداز 10 ساله و تعریف یک برنامه میان مدت و بلند مدت حتی می توان تا 5 ساله آینده سطح ورزش کشور را در آسیا ارتقا داد و افتخارات جدیدی نیز در میادین بین المللی کسب کرد.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس، با بیان اینکه راه رهایی از بسیاری از بن بست های ورزشی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی استفاده از ظرفیتهای بالا و با ارزش بخش خصوصی است، تاکید کرد: دولت و مجلس نه تنها در حوزه ورزش و فوتبال بلکه باید در تمام حوزه‌های کشور از ظرفیت والای بخش خصوصی به صورت جدی استفاده کند.

منبع:تسنیم

 

کد مطلب: 341981