توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
بیش از 58 هزار زایر در دهه اول محرم از مرز مهران به عراق سفر کردند
سه شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۷
فرماندار مهران گفت: 58 هزار و 500 زایر در دهه اول محرم امسال از پایانه مرزی مهران برای زیارت عتبات عالیات به کشور عراق سفر کردند.
به گزارش عرش نیوز؛مراد ناصری افزود: ایام محرم و اربعین یکی از پرکارترین زمان ها برای این منطقه مرزی است.

وی بیان کرد: از آنجا که در ایام اربعین زایران بیشتری برای سفر به عتبات عالیات به این نقطه مرزی می آیند، تلاش ما این است که زیرساخت های لازم را برای تردد آنان از طریق این گذرگاه مرزی فراهم کنیم.

فرماندار مهران گفت: ارایه امکانات مطلوب در مرز بین المللی مهران به منظور رفاه حال زایران عتبات عالیات از اولویت های کاری مسوولان این شهرستان مرزی است.

وی اظهار کرد: برطرف کردن مشکلات مربوط به تعاونی های مسافربری، نقل و انتقال زایرین از پایانه مرزی به شهرهای مختلف کشور، ساماندهی ستاد اسکان با تشکیل کمیته های زایران مجموعه و تهیه غذای گرم از جمله مواردی است که برای استقبال از زایران عتبات عالیات (اربعین حسینی) پیش بینی شده است.

ناصری افزود: از دیگر برنامه های مهم در این منطقه مرزی ایجاد زیر ساختهای مطلوب و مناسب برای خدمت رسانی شایسته به مسافران بخصوص زایران عتبات عالیات را در این شهر فراهم کنیم.

وی ادامه داد: هدف ما این است که زیرساخت ها گسترده تر شده و برای پذیرش هر میزان زایر و مسافر در این گذرگاه مهم مرزی امکانات فراهم باشد.

فرماندار ایلام گفت: این منطقه مرزی از نظر تردد کالا و مسافر فعالیت بسیار گسترده ای دارد و از نظر مسافر، مرز پرتردد کشورمان به حساب می آید.

وی به مشکلات صدور ویزای انفرادی در مرز مهران اشاره کرد و افزود: برخی مسافران بدون داشتن ویزا و توجه به هشدارها به این نقطه مرزی مراجعه کرده و برای خود و متولیان مشکل ایجاد می کنند.

ناصری بیان کرد: افرادی که به صورت انفرادی قصد سفر به عراق از طریق مرز مهران دارند، لازم است قبل از آن نسبت به تهیه روادید از مراکز موجه اقدام کنند چون امکان تهیه ویزا و خروج آنها از این مرز وجود ندارد.

وی بیان کرد: زیرساخت های این منطقه مرزی برای صدور ویزای گروهی هنوز تعریف نشده و هموطنانی که به این نقطه مرزی می آیند این مهم را مد نظر داشته باشند.

فرماندار ایلام به امکانات و موقعیت پایانه مرزی مهران اشاره کرد و گفت: مهران به عنوان بزرگترین و استانداردترین پایانه مرزی خاورمیانه، اکنون دارای 18 گیت ورودی و خروجی فعال است.

ناصری گفت: با وجود امکانات خوبی که در پایانه مهران برای ورود و خروج زایران فراهم شده، مسافران در کمترین زمان ممکن از مرز تردد می کنند.

مرز مهران در فاصله 85 کیلومتری ایلام از مهمترین کانون های تردد زایران و صدور کالا به کشور عراق است.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 328788