توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار قم:
۳۰۰ پژوهشکده حوزوی و موسسه علمی در قم فعال است
شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۲
استاندار قم با اشاره به ضرورت ارتباط مستمر حوزه و دانشگاه گفت: حدود ۳۰۰ پژوهشکده حوزوی در قم وجود دارد که این مؤسسات علمی و پژوهشکده‌ها ظرفیتی غیرقابل تصور دارند.
به گزارش عرش نیوز؛حجت الاسلام محمدصادق صالحی‌منش صبح امروز در جلسه روسای دانشگا‌ه‌های استان قم در تالار امام رضا (ع) استانداری قم اظهار کرد: بحث علوم انسانی از موارد مورد توجه دانشمندان و اندیشمندان دانشگاه به ویژه آنان که در علوم اسلامی فعال هستند بوده است.

استاندار قم با بیان اینکه انقلاب اسلامی حاصل تلاش‌های امثال شهید مطهری بوده است و امام راحل هم از این زمینه‌ها استفاده کردند و انقلاب به پیروزی رسید، افزود: در سال 88 رهبر معظم انقلاب اسلامی تحول جدید در علوم انسانی را مورد توجه قرار دادند.

وی با اشاره به اینکه 34 مرکز آموزش عالی در قم ظرفیت خوبی برای بحث تحول در علوم انسانی است، تصریح کرد: رشته‌های حوزه‌های علمیه مانند دانشگاه تفکیک شده نیست ولی امروز اندیشمندان و فضلایی در همین رشته‌ها هستند که می‌توان علوم انسانی را از علوم آن‌ها استخراج کرد تا در زمینه تحول علوم انسانی مؤثر باشند.

حجت الاسلام صالحی‌منش با بیان اینکه حوزه علمیه با ظرفیت گسترده ای که در قم ایجاد شده، برای جهان اسلام حرف دارد و دانشمندان گمنام و ارزشمندی را در دل خود جای داده است، گفت: حدود 300 پژوهشکده در قم وجود دارد که این مؤسسات علمی و پژوهشکده‌ها ظرفیتی غیرقابل تصور دارند.

استاندار قم خاطرنشان کرد: قم ظرفیتی بالقوه و بالفعل در حوزه و دانشگاه دارد که می‌تواند نقش تعیین کننده ای در تحول علوم انسانی داشته باشد.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 345086