توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
آگاهی مسلمانان سبب گسترش بیداری اسلامی می‌شود
يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۱۷
امام‌جمعه موقت بیرجند با اشاره به اینکه مسلمانان باید بصیرت داشته باشند و با یکدیگر متحد باشند گفت: هتک حرمت به پیامبر اسلام نه تنها باعث از بین رفتن اسلام نمی‌شود بلکه باعث شناخت و پیشرفت بیداری اسلامی می‌شود.

به گزارش عرش نیوز؛حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی تابعی اظهار داشت: هدف دشمنان اسلام به ویژه استکبار جهانی و مجموعه قدرت‌های سلطه‌گر در دنیا تسلط در منابع مادی و معنوی کشورهای اسلامی است.

وی افزود: در حال حاضر که اسلام در سرتاسر جهان در حال پیشرفت است و بیداری اسلامی کشورهای اسلامی و حتی کشورهای اروپایی را در بر گرفته و ندای اسلام‌خواهی در جهان بلند است، دشمن برای از بین بردن این موج در دل کشورهای اروپایی و اسلامی هر روز دست به اقدامات جدیدی می‌زند.

امام‌جمعه موقت بیرجند گفت: هتک حرمت به ساحت مقدس پیامبر بزرگ اسلام نه تنها باعث از بین رفتن اسلام و بیداری اسلامی نمی‌شود بلکه بصیرت و آگاهی مسلمانان را بالا می‌برد و در پیام رهبر انقلاب اسلامی به جوانان کشورهای اروپایی که روز به روز در حال آگاهی و شناخت نسبت به اسلام هستند، بر این نکته تأکید شده است.

تابعی افزود: استکبار جهانی و هم‌کیشانش می‌خواهند اسلام رشد نکند و در صدد هستند جلوی بیداری اسلامی را به هر نحوی بگیرند و کشور فرانسه که خود را مهد آزادی می‌داند اقدام به چاپ توهین به پیامبر اسلام در روزنامه خود کرده و می‌خواهد جوانان کشورهای اروپایی را نسبت به اسلام منحرف کند.

وی اظهار داشت: استکبار جهانی در گذشته هم اقدامات زیادی برای براندازی اسلام به دست خود مسلمانان انجام داده است که نمونه آن تشکیل گروه‌های تکفیری داعش است که با تشکیل این گروه‌ها می‌خواستند مسلمانان را به جان هم بیندازند.

امام‌جمعه موقت بیرجند با اشاره به اینکه در کشور سوریه و عراق که جوان‌ها به دنبال خیزش اسلام بودند دشمن توانست با نفوذ در دل این جوانان ذهن آنها را منحرف سازد و اسرائیل دومی را در دل کشورهای مسلمان و با عنوان جریان داعش و حکومت اسلامی عراق و شام ایجاد کند.

تابعی افزود: زمانی که دشمن گروه داعش را به وجود آورد همه می‌دانستند این گروهک‌ها از سوی استکبار جهانی است که در این راستا دشمن برای منحرف کردن ذهن‌ها سناریوی جدیدی را به وجود آورد و با حتک حرمت به پیامبر حرکت جدیدی آغاز کرد تا افکار مسلمانان را از داعش منحرف کند.

وی تصریح کرد: مکاتب غربی که اندیشه‌های غرب گرایانه داشته و ریشه در مادی گرایی و  دنیا پرستی دارند هر مانعی بر سر راهشان است را بر می‌دارند که مهم‌ترین عامل بر سر راه نفوذ قدرت این دولت‌ها اسلام است و با کشیدن سناریوهای جدید می‌خواهند با اسلام و پیامبر مبارزه کنند.

امام‌جمعه موقت بیرجند گفت: مسلمانان باید در هر شرایطی نسبت به توطئه‌های دشمن آگاه باشند و با حفظ وحدت و انسجام با یکدیگر نقشه‌های دشمن را بشناسند و هیچ‌گاه در برابر سناریوهای دشمن تماشاگر نباشند زیرا اگر تماشاگر باشند دشمن بیشتر نیرنگ و توطئه می‌ریزد.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 359180