توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رییس سازمان حج و زیارت:
70 درصد زائران اربعین از مرز مهران وارد کشور می شوند
سه شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۹
رییس سازمان حج و زیارت گفت: 70 درصد زائران شرکت کننده در آیین اربعین حسینی مرز بین المللی مهران را برای ورود به کشور انتخاب می کنند.
به گزارش عرش نیوز؛سعید اوحدی افزود: 600 هزار نفر از زائران اربعین تاکنون از مرز مهران وارد ایران اسلامی شده اند.

وی اظهار کرد: نزدیکی به شهرهای مذهبی کربلای معلی و نجف اشرف و همچنین کمبود امکانات در کشور عراق باعث شده زائران نزدیک ترین مرز را برای ورود به کشور برگزینند به همین دلیل اکنون با حجم بالای تردد در مرز مهران روبرو هستیم.

رییس سازمان حج و زیارت یادآور شد: در روزهای نخستین بازگشت زائران، با حجم بالای ترافیک خودروها در این نقطه مرزی روبرو بودیم که با تلاش های صورت گرفته اکنون وضعیت تردد روان شده و روند انتقال مسافران با سرعت بیشتری در حال انجام است.

اوحدی با قدردانی از تلاش های مجموعه مدیریتی استان ایلام در هنگام عزیمت و بازگشت زائران اربعین تاکید کرد: تمامی امکانات نیروی انتظامی، پلیس راهور، هلال احمر، استانداری، سپاه پاسداران، مجموعه راهیان نور و نیروهای راهداری برای خدمات رسانی به زائران اربعین بکارگیری شده و اکنون مشکل خاصی برای ورود مسافران وجود ندارد.

اوحدی برنامه ریزی برای سفر بیش از یک میلیون و 500 هزار زائر به عراق و تمهیدهای در نظر گرفته برای بازگشت آنها با امنیت بالا و آرامش خاطر را نشانه کارآمدی نظام دانست و گفت: امیدواریم روند حضور مردم دوستدار اهل بیت (ع) ایران اسلامی برای شرکت در راهپیمایی بزرگ اربعین در سال های آینده با سهولت بیشتری انجام شود.

بیش از 600 هزار نفر در طول دو هفته گذشته از طریق مرز مهران برای شرکت در آیین های اربعین حسینی به کشور عراق سفر کردند که پیش بینی می شود در مسیر برگشت به دلیل امنیت بالا و کوتاهی سفر، نزدیک به یک میلیون زائر این مسیر را برای بازگشت انتخاب کنند.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 343583