توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
آغاز مرحله تخصصی جشنواره گروه نوازی فارس / آلیاژ به اجرای دوم نرسید
چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۵۸
شیراز- هشتمین جشنواره موسیقی گروه نوازی فارس در حالی دومین روز خود را پشت سر گذاشت که با پایان یافتن بخش های پاپ و محلی، جشنواره پا به مرحله تخصصی گذاشت.
به گزارش عرش نیوز: بخش موسیقی محلی جشنواره هشتم گروه نوازی فارس از ساعت ۹ صبح چهارشنبه با اجرای گروه های «سورنا» به سرپرستی «امیر منصوری"، «چکاوک» به سرپرستی شهرام زارع، دنا به سرپرستی امیر شامحمدی، بیداد به سرپرستی نصرالله اسدی، هزاردستان به سرپرستی یاسین امین زاده و هجران به سرپرستی حمید شهریاری به هنرنمایی پرداختند تا با اینکه مانند شب گذشته تا پاسی از شب تالار حافظ مملو از مشتاقان موسیقی بود تا آنها که دوستدار موسیقی محلی فارس نیز هستند سلیقه موسیقایی خود را در این فرصت یکروزه جست و جو کنند.

این درحالیست که دربخش جنبی جشنواره که با هنرنمایی گروه های «نوای درون»، «فاگوت»، «ایما» و «پرگالی»از دقایقی پیش به کار خود پایان داد یکی از گروه های پرپیشینه ی موسیقی فارس که موسیقی کوبه ای را دنبال می کند با نوازندگی «شیما اطمینان» کاخن، جیمبه، فاطمه نیکبخت، نوید بردبار، محمدرضا فولادفر(تومبا)، آرمان رازانی(شیکر- کاوبل) و بهمن چهره نگار(کاخن) به سرپرستی جابر خدایاری با عنوان فاگوت روی صحنه برود. فاگوت سازی از دسته سازهای بادی چوبی است، این سازها در سه دسته سازهای بی زبانه، زبانه دار ساده و دوزبانه ای قرار می گیرد.

طنین ملودی، ساربانگ، لائون و پرند در تالار حافظ

در ادامه روز دوم این جشنواره که تا دقایقی دیگر در تالار حافظ پیگیری می شود با حضور استادان موسیقی کلاسیک و محلی گروه های کلاسیک به روی صحنه می روند که در میان این گروه های شش گانه نام هایی چون گروه کُر شیراز و ارکستر آفرینش به سرپرستیاحسان سالاری از اعتبار ویژه ای برخوردارند.

این در حالیست که در این بخش گروه های ملودی، ساربانگ، دوئت لائون، ملودراما و پرند قرار دارند تا به نوبت به هنرنمایی بپردازند و موسیقی های برتر جهان را که در ژانر کلاسیک می گنجند ارایه کنند.

در بخش کلاسیک هشتمین جشنواره گروه نوازی فارس که با حضور فریماه قوام صدری، منوچهر صهبایی و وارطان ساهاکیان داوری می شود گروه موسیقی ملودراما به قطعاتی از بوچلی، پاوروتی، یانی و بتهوون را اجرا می کند.

همچنین گروه دوئت لائون با دونوازی ویولن، ویولا و گروه ملودی با هنرنمایی پرهام تحریر ابطحی و پدرام نصیری" قطعاتی از «فرانس لایتس» و «بتهوون»را اجرا می کنند.

این درحالیست که در پایان دومین روز هشتمین جشنواره موسیقی گروه نوازی فارس که قرار بود از ساعت ۲۱ آغاز شود و گروه موسیقی پاپ«آلیاژ» آخرین اجرای خود را به تالار حافظ بیاورد به دلیل سفر این گروه به تهران لغو شد.

منبع: مهر
کد مطلب: 352781