توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
اصلاح منظم موهای زائد بدن مضر است
يکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۲
افرادی که به طور منظم موی زائد بدن خود را اصلاح می‌کنند، در معرض آسیب‌دیدگی قرار دارند.
به گزارش عرش نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ روزنامه دیلی میلی آنلاین گزارش کرده است که یک‌چهارم از آمریکایی‌ها به دلیل اصلاح کردن موی بدن خود آسیب دیده و در بیمارستان بستری شده‌اند.

این نتیجه بر اساس نظرسنجی‌ای به دست آمده است که در آن از 7570 فرد بزرگ‌سال در مورد حذف موهای زائد بدن و آرایش آن سؤال شد. محققان مشاهده کردند اصلاح موی بدن در اکثر موارد باعث آسیب رساندن به فرد می‌شود.

حذف موی بدن در سال‌های اخیر بیشتر رایج شده است. شاید اصلاح بیشتر موهای زائد به دلیل این تصور اشتباه است که آرایش کردن باعث ارتقای بهداشت بدن می‌شود.

نتایج این نظرسنجی نشان داد 66.5 درصد از مردان و 85.3 درصد از زنان حداقل یک‌بار موی بدن خود را اصلاح ‌کرده بودند. اما خطر این کار به ‌اندازه‌ای نیست که از عنوان ابتدای مقاله برداشت کرده‌اید. 25.6 درصد از این افراد حداقل یک آسیب‌دیدگی را تجربه کرده بودند و فقط 1.4 درصد از آسیب‌دیدگی‌های گزارش‌شده به مراقبت پزشکی نیاز داشتند.

مشکلات اصلی گزارش‌شده شامل بریدگی، سوزش، جوش و عفونت بودند. به نظر می‌رسد موم مالیدن در مقایسه با اصلاح کردن مشکلات کمتری ایجاد می‌کند. البته محققان معتقدند که باید در مورد ایمنی این روش مطالعات بیشتری انجام شود.

نتایج پایه مطالعه نیمی از افرادی که با آن‌ها تماس برقرار شد برای مشارکت در مطالعه موافقت کردند.

در بین زنان، مالیدن موم با کاهش آسیب‌های تکراری همراه بود. شیوه حذف مو در مردان هیچ تأثیری بر تعداد آسیب‌ها نداشته است. کسانی که همه موی بدن خود را به طور منظم اصلاح می‌کردند، به‌ احتمال بیشتری جراحت تجربه کرده بودند.

نتیجه‌گیری

اصلاح موی بدن در حال رواج پیدا کردن است و باید روشی برای انجام ایمن آن با حداقل آسیب‌دیدگی پیدا کنیم. اگرچه مالیدن موم با کاهش تعداد آسیب‌ها در بین زنان مرتبط شناخته ‌شده است، مطالعات قبلی ادعا کرده‌اند که در صورت انجام غیرصحیح، این روش می‌تواند به عفونت یا جراحت شدید منجر شود. همچنین حذف مکرر موی زائد بدن نیز با افزایش ریسک آسیب‌دیدگی‌های مرتبط همراه است.
کد مطلب: 392282