توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار کردستان:
سلامت دینی و سیاسی در گزینش نیروهای اداری کردستان لحاظ شود
شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۷
استاندار کردستان گفت: در گزینش و انتخاب افراد برای اداره امورات اداری سازمان‌ها و ادارات کردستان باید چند عامل مهم از جمله سلامت دینی، سلامت اخلاقی، سلامت مالی و سلامت سیاسی را در نظر بگیریم.
به گزارش عرش نیوز؛عبدالمحمد زاهدی صبح امروز در جلسه گرامیداشت روز گزینش در جمع مسئولان و کارکنان هسته‌های گزینش استان کردستان با تبریک این روز اظهار داشت: سرمایه اصلی هر نظام سیاسی در هر جایی اعتماد عمومی است و قویترین نظام‌های دنیا به لحاظ اقتصادی، سیاسی و نظامی اگر اعتماد مردمی و حمایت افکار عمومی را با خود نداشته باشند نمی‌توانند موفق عمل کنند.

وی گفت: اعتماد مردمی زمانی در مجموعه اداری یا ساختار اداری جذب می‌شود که کارگزاران حقوقی اختیارات خود را به خوبی و درست انجام دهند.

استاندار کردستان تصریح کرد: زمانی اعتماد مردمی در افکار عمومی هر نظام اداری و سیاسی ایجاد می‌شود که مردم از عملکرد تمام دستگاه‌ها و ادارات رضایتمندی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه قانون گزینشی که در گذشته وجود داشته اصلاح شده، گفت: ارتقای سلامت نظام اداری برای قوام و دوام نظام سیاسی و ایجاد اعتماد عمومی اصلی ترین کار است که باید به آن توجه کنیم.

زاهدی افزود: در هر نظام اداری 3 عنصر و عامل اصلی در سالم بودن و عدم سلامت دستگاه‌ها و ادارات نقش دارند و آن 3 عامل شامل نیروی انسانی، سیستم اداری و سازماندهی و دیگری نظارت است.

استاندار کردستان از نیروی انسانی به عنوان عنصر اصلی هر سیستم اداری نام برد و اظهار کرد: نیروی انسانی از 2 عامل دیگر سیستم اداری و حتی نظارت هم مهم‌تر است.

وی خاطر نشان کرد: اگر ورودی به سیستم اداری دارای اشکالاتی باشد درون سیستم هم دچار اختلال خواهد شد.

استاندار کردستان تصریح کرد: در گزینش و انتخاب افراد برای اداره امورات اداری سازمان‌ها و ادارات کردستان باید چند عامل مهم از جمله سلامت دینی، سلامت اخلاقی، سلامت مالی و سلامت سیاسی را در نظر بگیریم.

زاهدی با اشاره به اینکه باید در سلامت دینی، داوطلبان و افراد دارای صلاحیت دینی و دارای اعتقاد دینی و مذهبی خود باشند، افزود: در سلامت سیاسی در کشورمان باید به این مورد توجه نکنیم که یک توده سیاسی تا چه میزانی قدرت سیاسی در دست دارد.

وی تصریح کرد: یک بخش از سلامت سیاسی این است که افراد وابستگی‌های سیاسی به کشورهای بیگانه نداشته باشند.

استاندار کردستان از عدم گزینش شخصیتی در گزینش افراد انتقاد کرد و اظهار کرد: جای گزینش شخصیتی خالی است که باید در هنگام گزینش به آن توجه داشته باشیم.

زاهدی از گزینش به عنوان یک تست روانشناسی نام برد و تصریح کرد: در امر گزینش آبرو و سرنوشت آینده افراد در دست گزینش‌گران و مصاحبه‌گران است.

وی مشکل دیگر در گزینش را وجود افراط و تفریط در مطرح کردن برخی سوالات غیر ضروری از داوطلبان عنوان کرد و گفت: در گزینش در برخی موارد افراد را مجبور به دروغ گفتن و مطرح کردن چیزهایی بر خلاف عقاید آنها می‌کنیم که کار درستی نیست.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 350189