توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون استاندار کردستان:
کمیته برنامه‌ریزی اشتغال در شهرستان‌های کردستان تشکیل شده است
سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۱۶
معاون برنامه‌ریزی استاندار کردستان گفت: کمیته برنامه‌ریزی و کارگروه اشتغال در شهرستان‌های کردستان تشکیل شده است.
به گزارش عرش نیوز، ارسلان ازهاری عصر امروز در جلسه شورای اشتغال استان کردستان در سنندج، با اشاره به نقش و جایگاه کمیته امداد امام خمینی(ره) در ایجاد اشتغال و توانمندسازی افراد محروم جامعه اظهار کرد: در کلیه کارگروه های اشتغال و سرمایه گذاری استان، اعضای کمیته امداد امام خمینی(ره) عضو ثابت بوده و دستور کار جلسات همواره پیگیری طرح‌های توانمندسازی این نهاد بوده است.

وی خواستار کاهش زمان بانک‌ها در پرداخت وام و تسهیلات به مددجویان شد و با اشاره به پروژه‌ ای که در راستای توانمندسازی افراد محروم جامعه در وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی مطرح شده است گفت: طراحی و توسعه مدل حمایت اجتماعی و توانمندسازی ملی در راستای کاهش فقر قابلیتی، ایجاد اشتغال و تحقق دستاوردهای رشد فراگیر عنوان پروژه مشترکی است که با همکاری سازمان ملل، UNDP و وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی آغاز به کار کرده و قرار است که اجرایی شود.

معاون برنامه ریزی استاندار کردستان خاطرنشان کرد: رشد همراه با عدالت از اهداف دولت در برنامه های توسعه گذشته بوده و امروز رشد همراه با عدالت و توازن منطقه ای در برنامه ششم توسعه مطرح شده که می تواند کمک خوبی در راستای رسیدن به اهداف پروژه مذکور باشد.

وی افزود: پروژه طراحی و توسعه مدل حمایت اجتماعی و توانمندسازی ملی در راستای کاهش فقر قابلیتی، ایجاد اشتغال و تحقق دستاوردهای رشد فراگیر قصد دارد در راستای رویکرد رشد فراگیر و مفاهیم توسعه استانی پایدار اقدام کند.

ازهاری به منابع طرح مذکور اشاره کرد و گفت: حدود ۷۰۰ هزار دلار از اعتبار در نظر گرفته شده در این طرح مربوط به سازمان UNDP است و بخشی از آن نیز توسط دولت تامین می‌شود.

وی تصریح کرد: پروژه مذکور به صورت پایلوت در سطح ۳ استان کردستان، لرستان و مرکزی انجام می‌شود و در ابتدا باید تعیین شاخص‌ها صورت گیرد به عنوان مثال تعریف فقر ارائه شود و بر اساس شاخص های یکسان مقایسه ای با سطح کشور ارائه شود.

معاون برنامه‌ریزی استاندار کردستان توانمندسازی افراد جامعه هدف را یکی از اهداف پروژه مذکور عنوان کرد و افزود: در راستای این هدف در ابتدا افراد مورد نظر شناسایی شده و سپس کمک و آموزش‌های لازم ارائه می‌شود و پس از آن اشتغال و توانمندسازی صورت می‌گیرد که فرد بتواند به اشتغال پایدار دست یافته و از نهادهای حمایتی خارج شود.

وی خاطرنشان کرد: با توانمندسازی افراد و ایجاد اشتغال پایدار، درآمد و رفاه بیشتر ایجاد شده و چه بسا اینگونه افراد بتوانند برای افراد دیگر اشتغال ایجاد کنند.

ازهاری از تشکیل کمیته برنامه‌ریزی و کارگروه اشتغال شهرستان‌ها در کردستان خبر داد و تصریح کرد: هدف این کمیته شناخت ظرفیت‌های مناطق در سطح روستا، دهستان، بخش و شهرستان است که در نهایت خود شهرستان مورد نظر بتواند در راستای کاهش فقر مکان‌های زیر نظر آن موثر بوده و بتواند برنامه‌ریزی کند.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 340883