کارگروههایی که در لرستان جدی گرفته نمی شوند/ حضوری برای خالی نبودن صندلی ها
دوشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۲۴
انتقاد از عدم مشارکت مدیران لرستانی در تصمیم گیری و سیاست گذاری در کارگروههای مختلف این بار به سید سعید شاهرخی معاون جدید سیاسی امنیتی استانداری لرستان رسید، موضوعی که مسبوق به سابقه است.
کارگروههایی که در لرستان جدی گرفته نمی شوند/ حضوری برای خالی نبودن صندلی ها
 به گزارش عرش نیوز، پیش از این بارها معاون سیاسی و امنیتی وقت استانداری لرستان از عدم حضور و مشارکت مدیران در کارگروههای تخصصی انتقاد کرده بودند، انتقاداتی که گویا برای آنها گوش شنوایی از سوی مدیران وجود ندارد.

این روند استمرار پیدا کرد تا صبح امروز دوشنبه سید سعید شاهرخی معاون جدید سیاسی امنیتی استانداری لرستان نیز از وضعیت در این بخش انتقاد کند.

وی که در کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان سخن می گفت اظهار داشت: این جلسه باید برای تصمیم گیری نهایی در مورد کارهای کارشناسی که در کمیته ها صورت گرفته تشکیل شود و نتیجه خروجی این کارگروه را باید به صورت کاربردی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه چیزی که مشخص است این است که کمیته های چهارگانه در این زمینه به درستی عمل نکرده اند، بیان داشت: باید این کمیته ها موضوع را به صورت کارشناسی بررسی و پیشنهادات را به صورت مکتوب در اختیار اعضای کارگروه قرار دهند تا ملاک عمل برای اجرا باشد.

شاهرخی با ابراز تاسف از اینکه مدیران در جلسه گذشته کارگروه اجتماعی و فرهنگی موضوعات را خیلی جدی نگرفته اند، افزود: ما هم نمی خواهیم بداخلاقی کنیم و اول کار موجب تکدر خاطر بعضی ها شویم.

وی همچنین به انتقاد از غیبت برخی مدیران لرستانی در جلسه پرداخت و بیان داشت: مدیران باید خودشان شخصا در جلسه حضور پیدا کنند و اگر هم حضور ندارند از قبل دلایل خود را برای عدم حضور به کارگروه ارائه دهند چرا که نمی شود هر بار یک نفر از یک دستگاه فقط برای پر کردن صندلیها در جلسه حضور پیدا کند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان با بیان اینکه این روند حضور افراد در جلسات موجب می شود که افراد با ذهن خالی در زمینه دستور کار و محوریت جلسه به کارگروه بیایند، ادامه داد: این گونه نیز نه به هدف می رسیم و نه تاثیر گذار خواهیم بود.

شاهرخی با تاکید بر اینکه مدیران در این کارگروه باید برای مسائل اجتماعی و فرهنگی اهمیت ویژه ای قائل شوند، عنوان کرد: تعجب آور است چهار دستگاهی که محوریت کار را در این کارگروه بر عهده دارند در جلسه امروز غایب هستند.

وی با بیان اینکه این روند برای ما تاسف آور است، افزود: ممکن است برخی عنوان کنند که دعوت نامه به دست آنها نرسیده است ولی نامه ها از طریق اتوماسیون و سامانه دولت ارسال می شود.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان با انتقاد از عملکرد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در زمینه عدم برگزاری جلسات کمیته فرهنگ و هنر گفت: این اداره کل چه جایگاه بالاتر و کار مهم تر از جلسات این کمیته داشته که آن را برگزار نکرده است.

شاهرخی ادامه داد: این در حالیست که سیاست گذاریهای مربوط به امور اجتماعی و فرهنگی در استان از سوی این دستگاه صورت می گیرد.

وی با تاکید بر اینکه مدیران نباید در حوزه اجتماعی و فرهنگی به صورت جزیره ای عمل کنند، یادآور شد: این روند باید در جلسات آینده کارگروه به طور جدی اصلاح شود.

بنابر این گزارش این انتقادات در حالی مطرح می شود که پیش از این نیز حسن شریعت نژاد و سجاد معین معاونان قبلی سیاسی و امنیتی استانداری لرستان از عدم مشارکت مدیران در کارگروهها انتقادات جدی را مطرح کرده بودند.

در آخرین مورد از این انتقادات سجاد معین سرپرست وقت معاونت سیاسی و امنیتی استانداری لرستان گفته بود متاسفانه موضوعی که عادت شده در جلسات کارگروه اجتماعی عدم همکاری و اظهار نظر مدیران عضو این کارگروه است به طوریکه اعضای این جلسه از سر رفع تکلیف در این کارگروه حضور پیدا می کنند.

این رویه حاکم بر جلسات و کارگروههای لرستان محدود به کارگروه اجتماعی و فرهنگی نمی شود و در مورد دیگر کارگروهها از جمله کارگروه ساماندهی امور جوانان نیز بارها تکرار شده تا به مدیران متخلف تذکر کتبی نیز داده شود.

این در حالیست که سیاست های کلان در بخشهای مختلف اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی،جوانان و سایر حوزه های یک استان می بایست در همین جلسات پی ریزی شود تا با شناخت درست از نقاط ضعف و قوت هر حوزه بتوان راهکارهای اصولی و کاربردی را در راستای توسعه همه جانبه آن استان اتخاذ کرد.

و اما اهمیت این موضوع زمانی روشن تر می شود که بدانیم تصمیمات و مصوبات کارگروههای مختلف در حقیقت در حوزه کلانی مانند یک استان عملیاتی می شوند که می تواند تبعات مثبت و منفی بی شماری در بر داشته باشد به طوریکه عدم مشارکت و همکاری همه مدیران و متولیان برای تصویب راهکارهای موثر با استفاده از خرد جمعی می تواند موجب تولید مصوباتی بی حاصل و غیرکاربردی و تنها برای ثبت در دستور کار جلسات کارگروهها شود./مهر

کد مطلب: 187758