توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
ویزای یک دلاری مختص استان‌های هم‌مرز با عراق است/ روادید حذف نشده
سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۷
فرمانده انتظامی ایلام گفت: ویزای یک دلاری تنها مختص استان‌های مرزی با عراق است.

به گزارش عرش نیوز؛سردار علی دولتی اظهار داشت: با توجه به نزدیک شدن به اربعین حسینی تمهیداتی از سوی مسئولان استانی و کشوری برای تسهیل در تردد زوار در مرزهای غربی کشور از جمله مرز مهران اندیشیده شده است.

فرمانده انتظامی ایلام گفت: بخشی از این تمهیدات شامل صدور ویزای یک دلاری برای مرزنشینان بوده که این میزان صدور ویزا نیز دارای ظرفیت خاصی است که در هر روز تنها یک‌هزار نفر می‌توانند به این شیوه از مرز مهران به قصد زیارت عتبات عالیات عبور کنند.

وی ادامه داد: اما دیگر هم‌وطنانمان باید با دریافت ویزا از کنسولگری‌های کشور عراق در استان‌های تهران، کرمانشاه، خوزستان و خراسان‌رضوی اقدام به اخذ ویزا کرده سپس برای عبور از مرز مهران به استان ایلام سفر کنند.

این فرمانده ارشد انتظامی اضافه کرد: به هیچ عنوان ویزایی در مرز مهران برای هموطنان صادر نشده و در صورت مراجعه هموطنان بدون ویزا قطعا با سرگردانی مواجه خواهند شد.

دولتی تصریح کرد: داشتن گذرنامه و ویزا از لوازم سفر به عتبات عالیات بوده و نداشتن هرکدام از این دو مورد امکان سفر و خروج از کشور برای زائران فراهم نخواهد کرد.

فرمانده انتظامی ایلام با بیان اینکه ویزای یک دلاری تنها مختص استان‌های مرزی با عراق است، گفت: فقط مرزنشینان امکان استفاده از این موضوع را داشته که با توافق مسئولان کشور عراق حاصل شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر امنیت لازم در مرز مهران فراهم است و هیچ مشکلی در راستای تردد زوار به عتبات عالیات وجود ندارد.

منبع:فارس

کد مطلب: 337355