توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
چهارمین همایش استانی مقابله با نحله‌های انحرافی در دهگلان برگزار شد
يکشنبه ۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۱۶
چهارمین همایش استانی مقابله با نحله‌های انحرافی در دهگلان برگزار شد و در این همایش از ۲ مقاله برتر ارسالی به دبیرخانه تجلیل شد.
به گزارش عرش نیوز: چهارمین همایش استانی مقابله با نحله‌های انحرافی در دهگلان برگزار شد و در این همایش از ۲ مقاله برتر ارسالی به دبیرخانه تجلیل شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در این همایش با بیان اینکه ۲۰ مقاله به دبیرخانه چهارمین همایش استانی مقابله با نحله‌های انحرافی ارسال شده است گفت: از این تعداد ۲ مقاله به عنوان مقاله برتر انتخاب شدند که در این همایش از آنها تجلیل شد.

وی با اشاره به فعالیت نحله‌های انحرافی افزود: دشمنان اسلام نمونه‌های گوناگونی برای از بین بردن محتوای اسلام ناب محمدی ارائه کرده‌اند و دشمنان مسلمانان با استفاده از ادیان گذشته فرقه‌ها و نحله‌های جدید و نو را عرضه می‌کنند.

حجت‌الاسلام رحیم جعفری خاطرنشان کرد: اکنون رخنه فرقه‌ها و نحله‌های نوظهور و انحرافی بویژه در جامعه مسلمانان و سرزمین‌های اسلامی زیاد شده و مقابله با این نحله‌ها به یک ضرورت مبدل شده است.

وی با بیان این که هدف دشمنان تغییر باور مسلمانان است، گفت: بهترین راه برای جنگ نرم و حرکت مرموز این است که مدل‌های جدید انحرافی را به جای مدل‌های اصیل اسلام دخالت دهند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان افزود: استکبار جهانی با راه اندازی نحله‌های انحرافی درصدد ایجاد تفرقه بین مسلمانان به ویژه اهل تسنن و تشیع است که با برگزاری این گونه همایش‌ها، دسیسه‌های دشمن خنثی می‌شود.

وی تأکید کرد: بدون شک گرایش بعضی از افراد به این فرقه‌ها از روی آگاهی و تحقیق نیست، بلکه کاملا جاهلانه است، بنابراین در صورت اطلاع‌رسانی صحیح و به موقع می‌توان با آن مبارزه کرد.

جعفری با بیان این‌که برای ارتقای سطح آگاهی اقشار مختلف جامعه، نیازمند جهاد فرهنگی هستیم گفت: کارگاه آموزش جریان‌شناسی نحله‌های انحرافی برای اقشار تاثیرگذار و برگزاری نشست‌های تخصصی بهترین راه و روش برای ارتقای سطح آگاهی جامعه خواهد بود.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 347750